Zimní sezóna nám sice začala, ale zpočátku vůbec nesplňovala naše očekávání. Výukové kurzy, které jsme měli v první polovině ledna pořádat na Duncanu, jsme museli zrušit a realizaci projektu jsme přemístili pouze do Špindlerova Mlýna. Změnit termín jsme museli i u plánovaného MČR 2016 v Rokytnici nad Jizerou, které jsme přesunuli z 16. - 19.1. na 27. - 29.2.2016.

 

 

První víkendový kurz byl zaměřen na školení pěti nových dobrovolníků ve Špindlerově Mlýnu. Pohled na české hory byl smutný, protože málokdo místní pamatuje takový začátek zimy. Ve Špindlu vše doháněly sněžnými děly a byly prakticky jediným areálem, kde se dalo lyžovat. V prvním lednovém týdnu jsme pořádali kemp Monoski teamu, kterého se zúčastnili monolyžaři Pavel Bambousek, Pavel Dvořák, Hynek Littmann a zástupce stojících lyžařů Miroslav Lidinský. Kemp probíhal ve Špindlerově Mlýnu na Hromovce a na Pláni, ve středu a ve čtvrtek jsme trénovali na Stohu. Paralelně s kempem probíhal i malý výukový kurz, kterého se účastnil Lukáš Štěpják. Lukáš se jeví jako velmi nadějný monolyžař, kterého budeme postupně v průběhu sezóny začleňovat do Monoski teamu.

 

Víkendový kurz 8. - 10.1. jsme opět realizovali pouze ve Špindlerově Mlýnu. Kurz jsme rozdělili do dvou areálů, část kurzistů lyžovala ve Svatém Petru na Pláni, druhá skupina na Medvědíně, který jsme využili k realizaci výuky vůbec poprvé. Velká spokojenost byla hlavně se sobotou, nedělní počasí už k nám nebylo tak vlídné. Kurzu se zúčastnili Pavel Bambousek, Pavel Dvořák, Karel Danko, Richard Pucholt, Petr Štefan (biski), Petr Štefan (stojící), Jana Veselá. Ve druhém lednovém týdnu jsme realizovali individuální výukové kurzy pro Lukáše Štěpjáka ve Špindlerově Mlýnu.

 

Akce jsme v polovině ledna zakončili víkendovým kurzem, který jsme už realizovali v obvyklém režimu. Část kurzistů absolvovala výuku ve Špindlerově Mlýnu na Pláni (Jiří Bajer, Pavel Dvořák, Tomáš Majetič, Daniela Mišáčková, Lukáš Štěpják, Jana Veselá), druhá skupina na Duncanu (Jana Brodská, Eva Kejřová, Michal Mekleš), který provozovatel otevřel v pátek 15.1. Především Eva s Michalem na Duncanu za asistence svých instruktorů Filipa a Pavla udělali velký kus práce a začali samostatně lyžovat :-).

 

Na akcích se podíleli instruktoři Centra Sylva Blackburn, Kateřina Dušková, Marek Dušek, Filip Hovorka, Lucie Hovorková, Matěj Hruška, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Jiří Martínek, Šárka Pavlasová a dobrovolníci Andrea Frantová, Anna Jánská, Kateřina Kořínková, Tomáš Koubek, Pavel Ludvík, Jozef Mičko, Lucie Šrámková, Magdaléna Šrubařová, Jan Lukáš. 

Back to Top