Březnové kurzy jsme nezahájili úplně ideálně. Poprvé v letošní sezóně jsme museli zrušit realizaci výuky, a to hned v pondělí při týdenní kurzu 1. - 6.3.

Vytrvalý déšť nás nepustil na žádný z využívaných svahů, ale následující dny se nám počasí umoudřilo a kurz proběhl za velmi vydařených podmínek ve Špindlerově Mlýnu. Kurzu se zúčastnili Bohuslav Hůlka, Tomáš Majetič, které v průběhu týdne různě doplňovali Pavel Dvořák, Martin Zacha a žáci janskolázeňské Obchodní akademie Olgy Havlové Jan Bursík a Michal Greško. Víkendového kurzu 6. - 8.3. se z důvodů nemoci zúčastnili pouze tři lyžaři. Do Špindlerova Mlýna se přemisťovali Zdeněk Kříž a nováček kurzů Petra Šulcová. Velmi slušné podmínky na Duncanu využila k výuce Adélka Učňová, která se letos zúčastnila už třetího kurzu. 

První týden jsme měli původně realizovat paralelně výukový kurz se sportovním kempem, ale z časových důvodů trenéra J. Číháka jsme museli kemp přesunout na následující týden (8. - 13.3.). SK Akáda Janské Lázně se podařilo obnovit smlouvu se společností OREA HOTELS s.r.o. a sportovci mohli poprvé ke svému kempu využít zázemí přímo ve Špindlerově Mlýnu na hotelu Horal, který se nachází nedaleko Stohu. Kempu se zúčastnili tři sportovci P. Bambousek, P. Dvořák a T. Valíček, M. Lidinský nás v té době úspěšně reprezentoval na MS v Kanadě. Pro sportovce to byl poslední letošní kemp, ve druhé polovině března se zúčastní Mistrovství Rakouska v Sallbachu. Výukový kurz jsme rozdělili do dvou areálů. Na Duncanu probíhala výuka devítiletého Honzíka Čermáka. Honzík u nás byl už loňský rok, ale vzhledem k nekvalitním podmínkám jsme ve výuce nepokročili tolik, jako letošní sezónu. Letos se vše sešlo tak, jak mělo. Ideální svah, sníh byl po 10h lehce povolený, málo lidí na svahu, no prostě ideální :-). Samostatná jízda na vleku byla pro Honzu po loňském roce samozřejmostí, druhý den začal samostatně zvládat první obloučky a v polovině kurzu samostatnou jízdu. Bezprostřednost po úspěšném zvládnutí jízdy jak Honzíka, tak i jeho rodiny to je ta nejlepší odměna pro každého instruktora. Druhou skupinu ve Špindlerově Mlýnu tvořilo pět klientů pražské ROSKY (Daniela Bláhová, Jana Císařová, Jaroslav Křeček, Stanislava Pejšová a Petr Štefan). Do čtvrtka probíhal kurz standardně, ale ve čtvrtek jsme museli kurz předčasně ukončit. Byli jsme přítomni tomu, když se zřítila konstrukce nástupiště na lanovku ve Svatém Petru. Po této nešťastné události a vzhledem k nejasné situaci ve Špindlu jsme na pátek vymysleli náhradní program.

Back to Top