Druhá polovina února se nesla na příjemné vlně krásného počasí Úžasný. To si mohlo vychutnat hned sedm účastníků týdenního kurzu 15. - 20.3.2015.

 

Víkendový kurz si do pondělí prodloužila Bára Antonovičová, kterou ve Špindlu doplnili Martin Batka, Radomír Pacák a Martin Vtípil. Ve čtvrtek se kurzu zúčastnil ředitel Jedličkova ústavu Liberec pan Mgr. Vladimír Ptáček, který přijel se svou klientkou Nikolou Tóthovou vyzkoušet lyžování v biski. Ostatní účastníci využili k výuce Duncanu (Marcela Řasová) a sjezdovky v Mladých Bukách (Jan Novák).

 

Víkendový kurz 20. - 22.3. jsme uspořádali pro deset handicapovaných lyžařů. Do Pece pod Sněžkou jsme na kurz vyslali Jirku Bajera, Pavla Dvořáka a Petra Štefana, do Špindlerova Mlýna jezdili Martin Batka, Daniel Muhlfait, Radomír Pacák, Vítek Pavlíček a Martin Vtípil. Na Duncanu lyžoval nejprve v biski a následně v monoski Vincent Vavrina, který se kurzu zúčastnil po čtyřech letech. 

 

Poslední týdenní kurz v únoru byly pražské a brněnské jarní prázdniny. Z tradičně velmi silně obsazeného kurz nám díky chřipkové epidemii zůstalo torzo. Kurzu se nakonec zúčastnili žáci janskolázeňské Obchodní akademie Olgy Havlové Jan Bursík (čtvrtek), Michal Greško (pondělí, úterý), kteří ve Špindlu lyžovali se Šárkou Štěrbovou, Honzíkem Weiglem a Martinem Zachem. Na Duncanu se rozlyžovával René Málek, který se koncem týdne připojil ke skupině kurzistů ve Špindlu.

 

Poslední akcí v únoru byl víkendový kurz 27.2. - 1.3.2015. O víkendu jsme zúčastnili s Bohoušem Hůlkou a René Málkem kurzu SKV Praha v Luisině údolí v Dolním Dvoře, v Peci byl lyžovat Pavel Dvořák, ve Špindlerově mlýnu Denisa Lovasová s Janou Veselou, na Duncanu jsme realizovali výukový kurz bisku pro Janu Brodskou. V Malé Úpě byla lyžovat Markéta Stránská se svým instruktorem Petrem Benešem.

 

Únorové akce byly poměrně náročné, ale za stabilního počasí a dobrých lyžařských podmínek. Výukový program jsme realizovali všech dvacet osm dní a do výukového programu jsme zapojili 46 handicapovaných.

 

 

 

 

Back to Top