Druhý únorový týden jsme realizovali týdenní kurz 8. - 13.2. pro čtyři handicapované lyžaře, víkendový kurz byl zaměřen na pět klientů JÚŠ Praha, které doplnili další čtyři handicapovaní lyžaři.

Druhý únorový týden jsme začali řešit kurzy v době jarních prázdnin. Kurz byl tedy zaměřen především na děti školou vinné. Velké pokroky během kurzu dělala Stella Janči, která už byla na lednovém víkendovém kurzu. Stejně tak i Adélka Učňová, která k nám jezdí s rodiči nejen na jarní prázdniny. Třetím do party na Duncanu byl Vojta Frajer, který začal studovat gymnázium a týdenní kurz měl místo lyžařského výcviku své třídy. Kurz jsme realizovali především na Duncanu, vyjma jednoho dne, kdy jsme děti vzali do Špindlu. Během týdne se kurzu ještě účastnil Pavel Dvořák, který jezdil do Pece.

Víkendový kurz byl věnován především JÚŠ Praha. Bára Šebestová každoročně v rámci JÚŠ organizuje lyžařské kurzy v Janských Lázních. Tentokrát jsme skupinu rozdělili, čtyři lyžaři jezdili do Špindlerova Mlýna (Mercedes Benc, Lucie Boučková, Štěpán Buralt, Monika Tvrzníková), František Levinský zůstal v Janských Lázních na Duncanu. Frantovi se původně do lyžování moc nechtělo, ale nakonec během víkendu i sám uznal, že udělal velký kus práce a při dalším pobytu si lyžování mnohem víc užije. Na Duncanu ještě probíhala výuka Zdeňka Kříže, který jezdil samostatně v biski. Skupinu pražské jedle ve Špindlu doplnily Bára Antonovičová a Daniela Bláhová, do Pece jezdil Pavel Dvořák.

Back to Top