Ve druhé polovině ledna jsme zrealizovali ve výukovém programu dalších 5 akcí a leden jsme ukončili tradičně kurzem o pololetních prázdninách. Celkem jsme v lednu do projektu zapojili 49 handicapovaných lyžařů, na akcích se podílelo 35 dobrovolníků.

 

Víkendový kurz 16. – 18.1. jsme organizovali pro pět kurzistů, z toho tři účastníci lyžovali v biski (Z. Kříž, M. Lučický, J. Veselá) a dva v monoski (M. Levens, L. Štěpják). Na Duncanu probíhala výuka začátečníků. Kurzu se poprvé účastnil Max, kterého na kurz přihlásila jeho přítelkyně. Max je krátce po amputaci dolní končetiny a po náročné léčbě. I přes veškeré úskalí se během víkendového kurzu naprosto osamostatnil a jízdu v monoski zvládl na výbornou. Spolu s Maxem byli na Duncanu další lyžaři v biski Zdeněk Kříž, který tuto kompenzační pomůcku ovládá naprosto samostatně a Michal Lučický. Ve Špindlu probíhala výuka Lukáše Štěpjáka z OA Olgy Havlové a Jany Veselé (biski).

Týdenní kurz 18. – 23.1. byl výrazně skromnější než předešlé akce, byť se ho zúčastnilo celkem pět lyžařů. Výuka probíhala ve Špindlerově Mlýnu, kde jezdili naši top monolyžaři Pavel Dvořák a Hynek Littmann. Společně s nimi se kurzu účastnila Lucinka Procházková, které dělá ve školce osobní asistentku naše instruktorka Marta Pudilová. Takže holky si od sebe neodpočaly ani na horách J. Ke konci týdne se kurzu ve Špindlu zúčastnili „stojící“ lyžaři (DMO) David Vondráček a David Zouhar.

Předposlední víkendový kurz 23. – 25.1. byl zaměřen především na děti. Stella Janči lyžovala se svou instruktorkou na Duncanu, Adélka Učňová (monoski), Barbora Reiterová (biski) a Jana Veselá (biski) byly lyžovat ve Špindlerově Mlýnu, Pavel Dvořák jezdil do Pece pod Sněžkou. Stella i přes svůj handicap a nízký věk (8let) zvládá samostatnou jízdu na vleku, při jízdě na svahu se začíná přibližovat samostatné jízdě.

Poslední týdenní kurz v lednu jsme věnovali klientům ABAKu Ostrava. Skupina okolo Renaty Staňkové k nám jezdí na lyžařský kurz už pěkných pár let J. Kurz jsme realizovali vzhledem ke složení skupiny ve Špindlerově Mlýnu na Pláni. Z Ostravy k nám dorazili Anna Bayerová, Monika Galasová, Robin Hofer, Jirka Ježek a Marek Strohalm.

Leden jsme tradičně ukončili kurzem pro JÚŠ Praha. Tentokrát se kurzu zúčastnilo pouze 5 handicapovaných lyžařů (Barbora Čelanská, Lucie Fridrichová, Jan Hotovec, Bohuslav Šoun a Káťa Šůlová), kteří využili k výuce svahů ve Svatém Petru a na Duncanu. Ve Špindlu se kurzu ještě účastnila Daniela Bláhová, v Peci pod Sněžkou Pavel Dvořák, Tomáš Pohanka a na Duncanu Jana Brodská.

Back to Top