První akce v letošním roce jsme úspěšně zvládli. Sezónu jsme tradičně zahájili hned po Silvestru kurzem v Peci pod Sněžkou, kterého se zúčastnili Pavel Dvořák a Honza Rajznover. Ve Špindlerově Mlýnu probíhala výuka Tomáše Majetiče a Jany Veselé.

 

V týdnu 4. – 9.1. jsme měli v plánu první velkou letošní akci – školení nových instruktorů, výukový kurz a kemp Monoski teamu. Školení instruktorů probíhala první lednový týden pod vedením naší dlouholeté instruktorky Radky Bartoňové. Z původně osmi nahlášených zájemců se kurzu zúčastnilo šest (Blackburn Sylva, Brož Jiří, Hnátová Petra, Němečková Tereza, Pavlasová Šárka, Rabas Lukáš). Všichni účastníci licenční kurz úspěšně zvládli. Během týdne jsme realizovali i výukový kurz, kterého se účastnili Jan Bursík, Vladimír Stárek a Petr Valchař. V první polovině kurzu jsme využili k realizaci akcí svahu na Duncanu, ve druhé polovině týdne jsme se přemístili do Svatého Petra na Pláň. Paralelně se školením a výukovým kurzem probíhalo i soustředění Monoski teamu, o kterém vás informujeme v předchozím článku.

Víkendový kurz 9. – 11.1.2015 byl ve znamení oteplení a deště. Výuku jsme rozdělili podle výkonnosti klientů do Pece pod Sněžkou a Špindlerova Mlýna. Do Pece se v sobotu přesunuli Pavel Dvořák a Karel Danko, kteří v neděli doplnili kurzisty ve Špindlu (Jiří Bajer, Daniela Bláhová, Jana Císařová). 

Týdenní kurz 11. – 16.1.2015 jsme se zaměřili na akci pro partnery z Litvy (Vytautas Mateika, Aleksandras  Pacevičius, Jan Vysockij). Výukového kurzu se zúčastnili tři vozíčkáři, z toho jeden úplný začátečník (Jan). Zpočátku jsme kurz realizovali na Duncanu, v úterý se Vytautas a Aleksandras přesunuli do Špindlerova Mlýna. Ve druhé polovině týdne už všichni zvládli samostatnou jízdu a lyžovali ve Svatém Petru na Pláni. Dalšími účastníky kurzu byli Pavel Dvořák (individuálně se připravoval na závody EP v Peci pod Sněžkou) a Martin Bílek, který ve druhé polovině týdne doplnil účastníky kurzu ve Špindlu.

 

 

 

Back to Top