Ve dnech 19.11 – 21.11 2014 se dvojice českých hendikepovaných reprezentantů zúčastnila závodů v holandském Langraafu. Naše cesta začala ve středu brzo ráno a celý tým tvoření ze závodníků Pavel Bambousek, Pavel Dvořák a trenérem Janem Číhákem. Cesta dlouhá okolo jednoho tisíce kilometrů byla bez problémů a proběhla hladce. Po příjezdu se hned tým rozešel plnit své povinnosti. Dvojice závodníků vyřídila ubytování, startovní poplatky a trenér se účastnil schůze trenérů, kde se probírali veškeré informace ohledně závodů. Večer se ještě tým i přes celkovou únavu domluvil a šel na místí sjezdovce, která v hale jezdí až do půl dvanácté, ještě trochu potrénovat. V dalších dnech byly na programu dva samostatné závody. Každý závod měl tři kola. V prvním závodě, který se jel ve čtvrtek 20.11, si Pavel Bambousek vyjel 10. pozici s časem 1:54.80 a celkovým počtem 186.84 Fis bodů. Pavel Dvořák si vedl o něco hůře, ale přesto velmi obstojně. Se svým časem 2:01.14 obsadil 13. pozici a vyjel si tak 227.71 Fis bodů. Závodní den byl velice namáhavý, jak po stránce fyzické tak i psychické. V hale panovala teplota okolo mínus 6 stupňů celsia, která se podepsala na celém týmu hned již první den, a všichni odcházeli z haly řádně nastydlí. Další závod se jel v pátek 21.11 a to v samém časovém plánu jako den předchozí. V pátečním závodě si vyjeli naši oba závodníci podobný výsledek jako den předchozí. 

 

Pavel Bambousek se umístil na 11. pozici s časem 1:51.26 a 188.92 Fis bodů. Pavel Dvořák se umístil na 14. pozici s časem 1:57.98 a 233.67 Fis bodů. Nyní nás čeká pouze přepočet nový Fis bodů, ale s největší jistotou již nyní můžeme říct, že Pavel Bambousek se nám dostal do Evropského Poháru (EP) v disciplíně slalom. Na přepočet Pavla Dvořáka si ještě netrpělivě počkáme a budeme držet palce, aby byl co nejlepší.

Závody bych zhodnotil velice kladně a pevně doufám, že další závody na Pitztale, kde nás čeká GS, SG a SC budou pro náš tým ještě úspěšnější.

 

Trenér Jan Číhák

Back to Top