Po krátké pauze koncem ledna jsme zahájili únorové akce víkendovým kurzem (1. — 3.2.), kterého se zúčastnili převážně členové Monoski teamu. Cílem bylo krátké soustředění před odjezdem na Mezinárodní mistrovství Polska. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo přihlásit závodníky na závody EP (důvodem je zachování členství závodníků u ČSTPS), proto jsme využili možnosti zúčastnit se závodů v Polsku (6. — 9.2.). Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám ochabl zájem handicapovaných o lyžařské kurzy, přesto jsme začátkem února zrealizovali týdenní kurz, kterého se zúčastnili pouze dva monolyžaři. Využili jsme jediného svahu, který byl vhodný pro výuku začátečníků, Sport 1 na Černé hoře.

Další akcí byl původně plánovaný náš největší kurz. Počasí si s námi pohrávalo, a tak nám z původního záměru velkého kurzu zbylo pouze torzo nadšenců. Kurzu 9. — 17.2. se zúčastnilo pouhých 10 monolyžařů různých výkonností. Výuku jsme realizovali opět na svazích ve Špindlerově Mlýně a na Černé hoře.

Následující týdenní kurz byl zaměřen na pražské děti (16. — 22.2.), které rodiče nahlásili už v listopadu loňského roku. Výuky na svazích Černé hory a Špindlerova Mlýna se účastnilo pět dětí, materiálně jsme zajistili lyžování J. Potměšilovi v Peci pod Sněžkou. Dětský kurz jsme po dohodě s rodiči ukončili v pátek po výuce. Důvodem byla omezená kapacita pro monolyžaře na Černé hoře, kde jsme měli v plánu víkendový kurz o sedmi handicapovaných lyžařích (23. — 25.2.), který jsme zaměřili převážně na studenty janskolázeňské Obchodní akademie.

Poslední týden v únoru (23.2. — 1.3.) jsme zrealizovali tři týdenní akce na různých místech. V Janských Lázních proběhl individuální kurz biski pro šestnáctiletého J. Beneše (s rodinou trávili jarní prázdniny v Krkonoších), v Peci pod Sněžkou probíhal kurz lyžařů s nadkolení amputací pod vedením J. Dostála a na Moravě v Jeseníkách organizovala R. Bartoňová náš první kurz pro začátečníky v Koutech nad Desnou.

V březnu počítáme prozatím s víkendovými akcemi, vyjma Velikonoc, kde bychom rádi zorganizovali poslední vícedenní akci (19. — 23.3.). Vše se bude odvíjet od sněhových podmínek a zájmu z řad handicapovaných lyžařů.

Back to Top