Začátkem roku jsme měli v plánu hned několik akcí, které se nám i v době kalamity podařilo zrealizovat. Leden jsme zahájili tradičně dětským kurzem pro šest klientů v termínu 2. – 5.1., následoval instruktorský a výukový kurz 3. – 8.1. a víkendový kurz pro dvanáct handicapovaných lyžařů.

Hned po novém roce k nám jezdí trávit posilvestrovský čas handicapované děti s rodiči. Parta lidí okolo pana Pavlíčka k nám jezdí v tomto čase zcela pravidelně již několikátou sezónu. Plánovanou nedělní výuku jsme vzhledem k oblevě po dohodě s rodiči zrušili a do Špindlu, respektive na Duncan, jsme se vydali až v pondělí a úterý. Kurzu se zúčastnili P. Beneš, B. Jeníčková, A. Koupilová, V. Pavlíček, V. Pavlíčková a K. Šůlová. Na realizaci kurzu se podíleli M. Dušek, K. Dušková, P. Jakubec, J. Kalivoda a rodiče dětí L. Pavlíček s J. Šůlou.

V neděli nám najela další parta, tentokrát zájemci o instruktorský kurz, který pořádala UP Olomouc (3. – 8.1.). S akreditovaným pracovištěm MŠMT spolupořádáme při školení instruktorů třetím rokem a spolupráce se školitelkou Kristou Halamičkovou se nám osvědčila. Vedle šesti školených instruktorů (P. Alina, H. Milotinová, E. Odvárková, L, Rybová, P. Svoboda, P. Vomočilová) se kurzu i za asistence našich instruktorů (M. Dušek, P. Jakubec, J. Kalivoda) účastnili další dva monolyžaři (O. Šafář, I. Winkler) a jeden lyžař na biski (R. Fajmon), které koncem týdne doplnil M. Šperk.

Víkendového kurzu 8. – 10.1. se zúčastnilo celkem dvanáct různě handicapovaných lyžařů. K výuce jsme využili svahu na Duncanu ve Svobodě nad Úpou a areálu v Peci pod Sněžkou. Neodradil nás ani kalamitní stav, který byl v Královehradeckém kraji vyhlášen. V obou areálech byly celkem solidní podmínky a nějaký ten větřík nás prostě neodradí . Na Duncanu jsme do výukového programu zapojili B. Antonovičovou, J. Brodskou, P. Děckého, M. Kužíka, J. Pečonku, A. Sikorovou, P. Svatoše a M. Ulricha. Do Pece přejížděli z Jánek P. Dvořák, D. Bláhová, T. Valíček a D. Vondráček. Výukový kurz ve Špindlu jsme museli zrušit a s nahlášenými účastníky jsme se domluvili na náhradním termínu. Na realizaci víkendového kurzu se podíleli naši instruktoři R. Bartoňová, M. Bláha, M. Dušek, K. Dušková, M. Dvořáček, F. Hovorka, P. Jakubec, J. Kalivoda, M. Pudilová a dobrovolníci A. Gebauer, Z. Prokop, J. Prokopová a R. Staňková.

K ubytování účastníků akcí jsme využili zázemí na Duncanu a janskolázeňského hotelu Omnia, za což patří náš velký díky panu Toncarovi.

Back to Top