Týdenního kurzu 14. – 19.2. se zúčastnili převážně děti výuku jsme realizovali ve velmi rodinné atmosféře na Duncanu. Krkonoše zastihla obleva, presto jsme si užili příjemných podmínek na místním svahu. Dětská radost z aktivního pohybu na sněhu udělala radost převážně nám, instruktorům. Nejmladší účastníci byla vždy dobře naložená Hanička Silná z Opavy (6 let) Matyáš Strašík s Lukášem Šafrem (oba 9 let). Děti doplnil teenager Ondřej Kuta Jana Sychrová, kteří se před operaci přijela odreagovat na náš kurz. Monolyžařům se na svahu věnovali naši Instruktoři M. Dušek, K. Dušková, E. Odvárková a V. Sirná.

Víkendového kurzu 19. – 21.2. se mohli zúčastnit opět pouze lyžaři začátečníci. Po dohodě s vedením skiareálu ve Špindlu jsme víkendové lyžování vzhledem k velkému počtu návštěvníků na žádost správce areálu zrušili. Na Duncanu nás nečekaly opět ideální podmínky, obleva nás začala trochu zlobit, ale v neděli se na nás podívalo po dlouhé době i sluníčko. Výuky se zúčastnili J. Bouma, Š. Holasová, A. Sikorová, J. Sychrová, M. Ulrich J. Veselá. Víkendový kurz realizovalo šest instruktorů Centra (M. Bouma, M. Dušek, K. Dušková, J. Martínek, L. Martinková, V. Sirná.).

Následoval týdenní kurz 21. – 26.2., který jsme původně zamýšleli trochu masivnější. Nedopadlo nám však ubytování na Obchodní akademii, takže jsme zrealizovali kurz pro čtyři handicapované lyžaře. Honza Bouma, Adéla Sikorová Agáta Koupilová lyžovali s třemi instruktory Centra na Duncanu. Ve čtvrtek se Adéla už mohla přemístit do Špindlu, což byl pro slečnu z ostravských dolů zcela výjimečný zážitek (hlavně ta první jízda lanovkou Adélko, že ). Do Špindlu dojížděli v době jarních prázdnin i Vtípilovi z Chrudimi, do Pece po návratu z Mistrovství Rakouska zase jezdil na tréninky místního Slovanů T. Valíček. Na realizací kurzu se podíleli Instruktoři M. Bouma, M. Dušek, K. Dušková, J. Kalivoda.

Únor jsme zakončili víkendovým kurzem 26. – 28.2., z kterého se nám postupně odhlásilo pět monolyžařů. Vzhledem k oblevě jsme mohli lyžovat jen do 13h, což bylo celkem přijatelné pro všechny. Ve Špindlu lyžovala na Hromovce D. Bláhová se svou asistentkou M. Povýšilovou, do Pece jezdili za výukou P. Děcký, P. Dvořák, T. Valíček s instruktory Centra. Na Duncanu se výuky účastnili Š. Holasová, J. Laurenčík, M. Ulrich, J. Veselá. Na realizací poslední únorové akce se podíleli dobrovolníci a instruktoři Centra (R. Bartoňová, J. Bavor, M. Bláha, M. Dušek, K. Dušková, E. Effenberková, L. Martinková, M. Pudilová).

Back to Top