Po náročných lednových akcích jsme měli krátké volno na regeneraci sil a hned prvním únorovým víkendem jsme se pustili do dalšího měsíce realizace našeho projektu. Celkem jsme během únorových akcí do projektu zapojili přes 40 různě handicapovaných lyžařů během 4 víkendových a 3 týdenních výukových kurzů. Připravili jsme pro sportovce ve Špindlerově Mlýnu týdenní tréninkový kemp, následně se sportovci zúčastnili Mistrovství Rakouska.

První únorovou akcí byl víkendový kurz 5. – 7.2., kterého se zúčastnilo 7 monolyžařů, 2 lyžaři v biski a 1 lyžař s malformací horních končetin. Následoval tréninkový kemp Monoski teamu na Stohu 6. – 10.2., který měl výjimečně i základnu nedaleko Stohu na hotelu Horal, se kterým dlouhodobě spolupracuje SK Akáda. Tréninkového kempu na Stohu se celkem zúčastnilo 6 sportovců. Soustředění sportovců se už bohužel neúčastnil Miroslava Šperk (čerstvý Mistr republiky ve slalomu), který se vzdal účasti v Monoski teamu a z SK Akády se rozhodl přestoupit do SKV Praha. Paralelně jsme pořádali v Janských Lázních týdenní kurz 7. – 12.2. pro 4 klienty o.s. Berenika a 2 sportovce, kteří dojížděli do Pece na tréninky místního Slovanů. K výuce jsme využili jak svahu na Duncanu, tak i modré sjezdovky ve Svatém Petru.

Následující víkendový kurz 12. – 14.2. jsme uspořádali výukový kurz pro celkem 12 handicapovaných lyžařů, kteří využili svahů v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně a na Duncanu. V polovině února Krkonoše zasáhla první letošní obleva, co však neodradilo natěšené dětské účastníky týdenního kurzu 14. – 19.2. Kurzu se zúčastnilo celkem 5 monolyžařů od šesti do dvaceti let. Sportovci se v polovině týdne vydali na Mistrovství Rakouska 17. – 20.2., kterého se zúčastnilo 6 sportovců.

Poslední únorovou akcí byly 3 kurzy v době jarních prázdnin v Královehradeckém kraji. Původní záměr velkého kurzu nám nevyšel, protože jsme nemohli využit bezbariérové ubytování na internátě Obchodní akademie. Víkendového kurzu 19. – 21.2. se zúčastnilo 6 monolyžařů, převážně začátečníků, kteří se zdokonalovali na Duncanu. Týdenního kurzu 21. – 26.2. se zúčastnili pouze 4 handicapovaní lyžaři, kteří využili všechny naše oblíbená střediska. Posledního víkendového kurzu 26. – 28.2. se zúčastnilo 8 handicapovaných lyžařů, převážně monolyžařů. Koncem února se do Krkonoš vrátila paní zima, což výrazně pomohlo především svahu na Duncanu.

Během únorových akcí jsme využili ubytovací kapacity na hotelech Horal ve Špindlerově Mlýnu a Omnia v Janských Lázních, za což patří náš velký díky pánům z vedení zmíněných hotelů.

Back to Top