Zima se nám nezadržitelně blíží ke svému konci a my jsme zrealizovali jeden z posledních začátečnických kurzů na Duncanu. Začátkem týdne jsme si dali pauzu a načerpali síly na poslední část realizace výukových kurzů. V tu dobu bylo v Krkonoších nádherné počasí, mrzlo a svítilo sluníčko. To už ale neplatilo pro účastníky víkendového kurzu 12. – 14.3. Do Krkonoš se nám vrátila zima a lehce jsme zavzpomínali na situaci po MČR. Během pár dní nám v Jánkách napadlo 40cm čerstvého sněhu.

Výukového kurzu 12. – 16.3. se zúčastnilo 5 děti z naší partnerské ostravské organizace MŠ a ZŠ Ukrajinská 19 (J. Kremer, D. Prunner, P. Stehlík, M. Strachottová, N. Vlochová), které doplnil o víkendu další začátečník, dvanáctiletý Fanda Levinský. Se začátečníky jsme se vydali v sobotu do Špindlerova Mlýna, následující dny jsme vzhledem k nepřízni počasí zůstávali na Duncanu. Zde naši instruktoři proškolili další dobrovolníky ze zmínění ostravské školy. Pokročilí monolyžaři P. Dvořák, H. Littmann se společně s T. Valíčkem na našimi instruktory přepravovali za víkendovým lyžováním do Pece pod Sněžkou.

Na realizaci kurzu se podíleli instruktoři Centra M. Dušek, K. Dušková, P. Ištuková, M. Pudilová, V. Sirná a dobrovolníci S, Gebauer, J. Lorencovič, M. Hájková, K. Moroňová, D. Vašíčková.

Back to Top