Jednu říjnovou středu, přesněji 6.10., se v kanceláři Centra handicapovaných lyžařů ozval telefon z produkce TV Markíza se zajímavou prosbou. Centrum mělo pomoci splnit jeden ze snů do pořadu Modré z neba. Akci měli naplánovanou už na víkend 8. – 10.10. A protože taková prosba se neodmítá, tak už v pátek jsem se vezla společně s biski směr ledovec Hintertux.

Vše, co jsem od Marka věděla, bylo, že máme zajistit společnou lyžovačku celé rodiny, kde manžel Luboš po nešťastné pádu z 1,5m výšky ochrnul. Zdravotní postižení ho odkázalo na pomoc druhých. Nejvíce se o něj stará manželka, pro kterou tento výlet měl být zároveň odpočinkem. Bylo pro ně velkým překvapením, že budou lyžovat opět všichni a do poslední chvíle nevěděli jak.

Sobotní slunečné ráno s pohledem na zasněžené vrcholky hor slibovalo zajímavý den. S celou rodinou jsem se setkala poprvé ve výšce 3268 m, kde už jsme pro ně měli vše připravené. Moment překvapení byl úžasný. Celá rodina nevěřícně koukala na biski i na mě a moc nevěřili tomu, že se opravdu později spustíme z toho prudkého kopce. Po naštelování všech kamer, mikrofonů, přesunutí do biski a dětí do lyží jsme začali pomalu sjíždět kopec. První sjezdovka byla na začátek celkem složitá. Hodně zmrzlého sněhu, ledové plotny a velký sklon byl pro Luboše i pro mě na úvod adrenalinovým zážitkem. Po zvládnutí prvotní nástrahy si rodina začala užívat toho, proč přijela. Sluníčko, hory, sníh a společně strávený čas při tom, co všichni mají rádi.

Za Centrum handicapovaných lyžařů doufám, že jsme zvládli to, co jsme dostali úkolem a pomohli ke splnění tohoto snu. Za sebe jsem ráda, že jsem měla čest poznat se s touto fajn rodinou, kde jak rodiče, tak děti mě překvapili svou bezprostředností a krásnými vztahy mezi sebou. Těším se, jak se v zimě opět všichni setkáme a společně opět zalyžujeme. Luboš dostal od TV Markíza poukázku na týdenní pobyt pro celou rodinu u nás v Krkonoších.

Za Centrum handicapovaných lyžařů Radka Bartoňová

Back to Top