Na přelomu listopadu a prosince standardně končíme tréninkové kempy v Alpách a přesouváme se do domácích podmínek na Stoh do Špindlerova Mlýna. Bylo tomu i letošní sezónu, byť první kemp jsme z organizačních důvodů přesunuli o týden později.

První tréninkový kemp na Stohu jsme zkrátili pouze na prodloužený víkend, protože i nadále ČPV našim sportovcům neumožňuje se zúčastnit mezinárodních závodů. Dalším důvodem je zdravotní stav většiny našich sportovců. Kempu se nakonec zúčastnili pouze monolyžař Pavel Dvořák a stojící lyžaři Michal Kopecký s Tomášem Valíčkem.

 

První kurz letošní sezóny jsme zrealizovali 10. – 12.12. pro tři pokročilé lyžaře (D. Bláhová, P. Dvořák, T. Valíček) a dva školené dobrovolníky (K. Dvořák, E. Šmidt), kteří se z Janských Lázní přesunovali do Pece pod Sněžkou na Javor. Letošní sezónu uvažujeme o rozšíření výukového programu do dalších zimních středisek mimo Krkonoše. Jednou z variant je ski areál v Horním Podluží, kde je výborná parta nadšených instruktorů okolo Hany Jurčkové, kteří by se rádi vedle privátní výuky lyžování věnovali i výuce handicapovaných. Na víkendovém kurzu jsme tedy proškolili dva instruktory z TimSki a v lednu materiálně zaštítíme výukový kurz pro handicapované v této lokalitě.

Následující víkend jsme začali s kurzy i na Duncanu, kterého se zúčastnil Martin Kopeček, který se po těžkém úrazu při seskoku padákem odhodlal vrátit zpět na svahy díky kompenzační pomůcce monoski. Pokročilí lyžaři se vydali do Pece pod Sněžkou, kde opět využili výborně upravené sjezdovky na Javoru. Vedle výuky jsme zrealizovali další zaškolení nových dobrovolníků.

Na prosincových akcích se podíleli instruktoři Centra Michal Bláha, Jiří Dostál, Kateřina Dušková, Marek Dušek, Marta Pudilová, Vlaďka Sirná a dobrovolníci Alice Alinová, Jan Bavor, Simona Černá, Tomáš Hladík, Jana Prokopová, Zdeněk Prokop.

 

 

 

Back to Top