Sněhové podmínky nám zatím přejí a zájem o výukové kurzy je velký. Na konci roku jsme uspořádali výukový kurz pro pokročilé monolyžaře, který jsme pořádali 26. – 28.12. ve Špindlerově Mlýnu se základnou na hotelu Horal. Akce se zúčastnili Pavel Dvořák a Petr Novák, který se po letech chce opět vrátit do Monoski teamu. Vedle zmíněné akce ve Špindlu jsme uspořádali mezi svátky individuální výukové kurzy v Peci pod Sněžkou (P. Dvořák) a na Duncanu (H. Silná).

 

Začátkem ledna tradičně s FTK UP v Olomouci spolupořádáme licenční kurz „Instruktor monoski“. Po pěti letech spolupráce nám fakulta změnila školitele a Mgr. Kristu Halamičkovou nahradila naše dlouholetá instruktorka Mgr. Radka Bartoňová. Rád bych touto cestou poděkoval Kristě Halamičkové za dosavadní spolupráci při školení nových instruktorů. Během 5-ti let jsme na licenčním kurzu vyškolili přes 35 instruktorů.

Letošní školení jsme museli rozdělit na dva kurzy. První kurz 2. – 7.1. 2011 se vedle čtyř školených instruktorů zúčastnili i tři kurzisti, začátečník Ivan Nestával a létající švec Honza Potměšil. Ivan absolvoval výukový kurz převážně na Duncanu, ve středu se společně s instruktory, P. Bíbou (biski) a J. Potměšilem přesunuli do Špindlerova Mlýna na Pláň. Honza přijel na kurz o den později, v úterý, lyžování si užíval především ve své oblíbené Peci pod Sněžkou.Večery tradičně zpříjemňoval všem účastníkům svými historkami a opět potvrdil, že i ve složité životní situaci je výborný společník.

Vedle instruktorského a výukového kurzu jsme hned začátkem ledna zrealizovali i tréninkový kemp Monoski teamu na Stohu. Kempu se zúčastnili opět pouze čtyři sportovci, P. Dvořák, M. Kopecký, T. Valíček a M. Lidinský.

Víkendový kurz 7. – 9.1. 2011 nám nevyšel podle představ. Vše nám zkomplikovala obleva a hlavně sobotní déšť, který velkou část účastníků odradil. Původně se kurzu mělo zúčastnit 15 klientů (M. Čemusová, P. Dvořák, F. Kašpar, M. Knapp, J. Koucký, F. Levinský, M. Moravec, Vítek a Veronika Pavlíčkovi, J. Potměšil, J. Rajznover, T. Valíček, D. Vondráček, M. Vtípil a B. Šoun). Kurz jsme nakonec realizovali na Duncanu v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou i ve Špindlerově Mlýnu (M. Vtípil).

Základnou pro pořádání všech akcí byly Janské Lázně, odkud jsme se na jednotlivé akce přepravovali do jednotlivých krkonošských středisek. Na realizovaných akcích se podíleli instruktoři Centra (R. Bartoňová, J. Dostál, M. Dušek, K. Dušková, P. Jakubec, J. Kalivoda, E. Odvárková, M. Pudilová, V. Sirná, J. Vojna a dobrovolníci J. Bavor, B. Vtípil).

Celý projekt je realizován díky podpoře silných partnerů ze soukromé sféry – viz. odkaz Využíváme podpory

 

 

 

Back to Top