První týden v únoru jsme pokračovali v realizaci výukového programu. Kurzu 30.1. – 4.2. se celkem zúčastnilo pět handicapovaných lyžařů. Na Duncanu proběhl začátečnický kurz, kterého se účastnil Petr Prášil z Olomouce. Na Duncanu a ve Špindlu se kurz účastnil i desetiletý Lukáš Šafr z Bakova nad Jizerou, kterého ve středu a v pátek doplnila na svazích ve Svatém Petru osmiletá Barbora Sedláčková. V pátek se k dětem ve Svatém Petru připojil jedenáctiletý Filip Vybíhal od Brna, který přijel do Krkonoš s rodiči na prodloužený víkendový kurz.

 

Víkendového kurzu 4. – 6.2. se mělo zúčastnit čtrnáct handicapovaných lyžařů, na poslední chvíli účast z rodinných důvodů zrušila Karolína Roháčová. Kurz pro pokročilé jsme zrealizovali v Peci pod Sněžkou a vedle našich sportovců Pavla Dvořáka a Tomáše Valíčka se ho zúčastnil Nik Smékal z Olomouce, jeden z prvních průkopníků monoski v ČR. Na Duncanu jsme realizovali kurz pro osm klientů z Jedličkova ústavu Praha (Mercedes Benzová, Lucie Boučková, Lucie Fridrichová, Sarah Hoťková, Kateřina Morozová, Bohumil Šoun, Kateřina Šůlová, Monika Tvrzníková). Filip Vybíhal se vydal v sobotu na kurz do Špindlerova Mlýna na Pláň, v neděli se přidal ke kurzistům na Duncanu. V neděli se na kurz do Špindlerova Mlýna vydali z Chrudimi Martin Vtípil se svým tatínkem Bohoušem.

Při realizaci kurzu jsme využili k ubytování internát Obchodní akademie (JÚS Praha, Vybíhalovi, Smékalovi) a zázemí na Duncanu. Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Miroslav Bouma, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Martin Dvořáček, Filip Hovorka, Pavel Jakubec, Jiří Martínek, Marta Pudilová, Vlaďka Sirná a dobrovolníci Jitka Jakubcová a Bohumil Vtípil.

 

 

 

Back to Top