Na konec první poloviny února jsme připravili i dětské kurzy. V lednu jsme objednali ve Francii kompenzační pomůcky právě na tento dětský kurz, které bohužel ale nedorazily. Dodavatel z Francie nám argumentoval sněhovou kalamitou v Coloradu, takže objednané biski nejsou ještě ani ve Francii.

 

Kurz 11. – 15.2. se zúčastnilo celkem devět handicapovaných lyžařů. Na Duncanu lyžovali v biski Adam Barda, Josefína Raková, v monoski Vojta Frajer, Šárka Holasová a Matěj Říha. Do Pece se z Jánek přesunovali monolyžaři Pavel Dvořák, Daniela Bláhová, Martin Kopeček a Tomáš Valíček. Po oblevě z minulého týdne se sněhové podmínky ke konci druhého kurzu výrazně zlepšily, přituhlo nám a něco málo i napadalo čerstvého sněhu.Kurz 15. – 20.2. se skládal z dětského kurzu a z tréninkového kempu Monoski teamu. V Janských Lázních se poprvé s monoski a biski seznámily děti z Moravy, třináctiletá Květa Homolková, tříletá Julie Skřivánková a sedmiletý Honzík Weigel, které o víkendu doplnil dětský pacient z místní léčebny Vesna Tomáš Zajíc a muž roku 2009 Martin Zach z Vrchlabí, kterého učili v neděli naši instruktoři ovládat jeho vlastní dualski. Tréninkový kemp Monoski teamu byl posledním setkáním sportovců před obnovenou premiérou na sportovním poli. Na nátlak IPC nám Český paralympijský výbor registroval licence lyžařů sdružených v ČSTPS. Pro nezasvěcené to znamená, že se naši lyžaři mohou po několika letech opět oficiálně účastnit mezinárodních závodů pořádaných IPC. Kemp Monoski teamu probíhal na Stohu (středa, čtvrtek) a v Peci pod Sněžkou (pátek – neděle).

Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Michal Bláha, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Marta Pudilová, Jindřich Kalivoda a dobrovolníci Jan Bavor, Markéta Šulcová.

Back to Top