Ve dnech 3.-6. března se torzo našeho družstva lyžařů zúčastnilo Mezinárodního mistrovství Rakouska ve středisku St.Lambrecht. V doprovodu Jirky Dostála a Jirky Vojny závodili pouze Pavel Dvořák, Mirek Lidinský a Tomáš Valíček.

 

K závodům bylo přihlášeno neuvěřitelných 149 závodníků z 15 zemí. Po celou dobu pobytu bylo nádherné slunečné počasí a přesto byl hned první závod Super G zrušen, protože si některé výpravy stěžovaly na nebezpečnou trať. Druhý den se jel obří slalom, ve kterém Pavel Dvořák nedojel a Míra Lidinský s Tomášem Valíčkem obsadili 25. a 26. místo. Poslední den závodů se místo plánovaného slalomu jelo Super G a Superkombinace. Pavel Dvořák obsadil slušné 13. místo v Super G a slalom nedokončil. Lidinský i Valíček dojeli oba závody, avšak protože nemají platné klasifikace, což jim ČPV neumožnilo, nebyli oba uvedeni ve výsledcích a nemohli si tedy ani vyjet žádné IPCAS body.

Výsledky nejsou tak hodnotné, jak bylo v minulých letech zvykem, ale musíme si uvědomit, že z různých důvodů mnoho našich závodníků, kteří úspěchy vozili, nestartuje (Dostál, Bambousek, Nevrkla, Littmann) a Lidinský s Valíčkem jsou stále vlastně začínající lyžaři a navíc, opět díky ČPV, nemají přiznané handicapy, tedy se jim počítají čisté časy, jako by byli naprosto zdravý. Z tohoto pohledu se naše účast určitě jako neúspěšná hodnotit nedá.

Jirka Dostál, trenér

Back to Top