Ve druhé polovině ledna jsme zrealizovali všechny plánované akce, byť nás opět počasí obdařilo desítkami centimetrů nového sněhu.

První akcí byl prodloužený víkend (13. – 17.1.), který měli zamluvený děti z ostravské ZŠ a MŠ Ukrajinská 19 a klienti ABAK – počítadlo o.s. V sobotu se vyplnila předpověď počasí, foukal silný vítr, tak jsme se rozhodli zůstat se všemi klienty na Duncanu. Během výuky ale místní vlek postihl technický defekt a výuku jsme v poledne předčasně ukončili. Následující dva dny jsme skupinu rozdělili a výuku rozdělili do dvou areálů – Špindlerův Mlýn a Duncan. Ve Špindlu lyžovali Jiří Ježek, Klára Káňová, Michal Kopecký, Dominik Prunner, Ondřej Šmatelka a Martin Vtípil. Na Duncanu se lyžování věnovali Karel Blažek z místní OA, Marek Horský a Jaroslav Teichmann, který se po čtyřech kurzech (čtyřech letech) konečně osamostatnil . Na realizaci kurzu se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Vlaďka Sirná, ostravští instruktoři Saša Gebauer, Honza Lorencovič a dobrovolníci Honza Bavor, Renáta Staňková, Marta Témová a Dagmar Vašíčková.

 

Další kurz 17. – 22.1. jsme byli z personálních důvodů nuceni zkrátit na třídenní kurz 17. – 20.1.). Zúčastnili se ho celkem tři monolyžaři – Radka Altmannová, Adéla Učňová a Martin Zach. Všichni monolyžaři se věnovali výuce na Duncanu a velkou radost nám udělala jedenáctiletá Adélka. Ta i přes svůj věk zvládla jízdu na monoski, i díky čerstvému sněhu poslední den výuky, s minimální asistencí instruktora. Kurz realizovali instruktoři Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Vlaďka Sirná a dobrovolnice Jitka Jakubcová.Poslední akcí tohoto týdne byl víkendový kurz 20. – 22.1. Kurz jsme zrealizovali pro klienty Země lidí o.s. a další čtyři handicapované lyžaře. Žáci JÚS Praha (Barbora Čelanská, Jana Dlugošová, Zdeněk Hruška, Artur Hubl, Jakub Ungemann) a Martin Vtípil lyžovali se svými instruktory na biski ve Špindlerově Mlýnu, Vojta Fraje a Jana Veselá zůstali na Duncanu. Do Pece pod Sněžkou se na víkendové lyžování přemisťoval Tomáš Valíček. Víkendový kurz proběhl opět za vydatného sněžení a z Janský Lázní se začíná stávat zapadlé město

Back to Top