Únorové akce jsme začali velkým kurzem 2. – 5.2. pro patnáct handicapovaných lyžařů. Účast na kurzu odřekli dva zájemci z důvodu nemoci a nízkých teplot. Nejpočetnější skupinou byla výprava z JÚS Praha (jedenáct klientů). Žáci JÚS k nám pravidelně jezdí v době pololetních prázdnin na lyžařský kurz a ani nízké teploty je od natěšení na lyže rozhodně neodradily. Díky pololetním prázdninám jsme mohli využít i volné ubytování na bezbariérovém internátě Obchodní akademii pro tělesně postižené. Zbylá výprava kurzu byla ubytovaná v našem zázemí na Duncanu.

 

Kurz jsme realizovali v době největších mrazů, kdy teploty dosahovaly výrazně pod -15°C. velký dík patří všem instruktorům na svahu, nejen že zvládli celodenní lyžování s klienty, ale hlavně, že ve zdraví přežili. Kurz pro JÚS Praha jsme rozdělili na dvě skupiny (dopolední a odpolední lyžování), ostatní účastníci kurzu lyžovali v zaběhlém systému. Do Pece se přepravovali Pavel Dvořák, Jan Potměšil, na Duncanu zůstávali Jan Bouma a Adélka Sikorová. Na kurzu se podíleli Michal Bláha, Miroslav Bouma, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Filip Hovorka, Pavel Jakubec ml., Jiří Martínek, Eva Odvárková, Marta Pudilová.

Další únorovou akcí byl týdenní kurz 5. – 10.2. Kurzu se nakonec zúčastnili pouze tři kurzisti, Vojta Frajer, Květa Homolková a Bára Sedláčková. Dva dny před zahájením kurzu musela svou účast z důvodu nemoci zrušit Lenka Vodičková. K výuce jsme využili jak svahu na Duncanu, tak Skiareálu ve Špindlerově Mlýnu, kam jsme se přemisťovali Fordem Transit. Stejně jako předešlé dny kurzů byly ve znamení arktické zimy, za krásného slunečného počasí. Jen ten vítr nás zlobil.

Víkendový kurz 10. – 12.2. byl realizován v Janských Lázních na Duncanu a v Peci pod Sněžkou. Na Duncanu se do výuky zapojili Roman Tvaroha, Marcela Řasová a Jan Weigel. Do Pece pod Sněžkou jezdili za výukou Pavel Dvořák, Petr Novák a Tomáš Valíček. Na víkend nám předpovídali meteorologové nejchladnější dny sezóny, což se naštěstí nepotvrdilo. Sobotní mrazivé počasí doplnil silný vítr, v neděli jsme si lyžování vychutnali všichni za krásného slunečného počasí. Velký pokrok zaznamenal monolyžaři Marcela Řasová a Roman Tvaroha, který měl v sobotu se svým tříletým synem premiéru na lyžích. Tříletý Tadeáš zvládl úspěšně první pokusy v lyžařské školičce, Roman o něco rychleji zvládl ovládat monoski. Pravděpodobně jsme se už zadaptovali na nízké teploty, ale o víkendu byl více nepříjemný sobotní vítr nežli nízká teplota.

Back to Top