Ve dnech 16.-19.2.2012 jsme se zúčastnili mezinárodního mistrovství Rakouska v Lackenhofu ve složení: Jiří Dostál — trenér, Jiří Vojna — vedoucí výpravy a závodníci Pavel Dvořák, Miroslav Lidinský a Tomáš Valíček.

Dne 16.2. vyjel trenér a řidič Jiří Dostál od Centra handicapovaných lyžařů v Janských Lázních cestou přibral další členy výpravy: Pavla Dvořáka ve Svobodě nad Úpou, Tomáše Valíčka v Horním Maršově, Jiřího Vojnu v Praze na Proseku a Miroslava Lidinského v Praze Libni. Poté výprava pokračovala přes Třeboň do Lackenhofu, kam dorazila po sedmé hodině večerní a vedoucí výpravy Vojna jel ihned na meeting. Následující den, 17.2. se uskutečnil 2 závod ve slalomu za nepřetržitého deště. V kategorii sedících se Dvořák umístil na 12. místě z 20 startujících a v kategorii stojících Lidinský na 9. a Valíček na 11. místě ze 17 startujících. Protože počasí se stále zhoršovalo, došlo bohužel k tomu, že druhý den byl závod v obřím slalomu po prvním dojetém kole zrušen. Třetí den se počasí umoudřilo a závody v Super G a Super kombinaci se uskutečnily.

 

V Super G v kategorii sedících se Dvořák umístil na 5. místě z 18 startujících a v kategorii stojících Lidinský na 18. a Valíček na 19. místě z 22 startujících. V super kombinaci v kategorii sedících se Dvořák umístil na 5. místě z 18 startujících a v kategorii stojících Lidinský na 13. a Valíček na 15. místě z 22 startujících. Ve skutečnost byly výsledky našich závodníků ještě o něco lepší, protože startujících, které porazili bylo ještě více, ale domácí závodníci bez licencí nejsou uváděni ve výsledkových listinách. Pozitivem bylo, že si všichni vyzkoušeli závod na dlouhých lyžích pro Super G na kterých jinak nemají možnost lyžovat, protože nemají dostatek bodů, který by je ke startu v Super G opravňoval. Zvláštní pochvalu si zaslouží Dvořák za výkon v Super G a Super kombinaci.

V neděli 19.2. po závodech se výprava sbalila a odjela. Cestou se odvezli Lidinský a Vojna do Prahy, Dvořák do Svobody a Valíček do Maršova. Trenér Dostál se vrátil domů do Prahy následující den.

Jiří Dostál

Back to Top