Týdenní kurz 12. – 17.2. byl realizován v době kalamity, která Krkonoše opět zasáhla. Do Janských Lázní se ze Špindlerova Mlýna dostal pouze 1x Adam Barda, který zde trávil jarní prázdniny se svým tatínkem. Ostatní účastníci kurzu bydleli v Jánkách na Duncanu či v Peci pod Sněžkou. Na Duncanu se instruktoři věnovali Marku Kutovi, Josefínce Rakové a Janě Zitové, do Pece se na individuální trénink s LOKO Trutnov přepravoval Mirek Lidinský. Ke konci týdne doplnil účastníky týdenního kurzu Jakub Rybka, který byl ubytovaný na hotelu Horal ve Svatém Petru a lyžoval ve Skiareálu ve Svatém Petru. Výukový kurz realizovali Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Marta Pudilová a Vlaďka Sirná.

 

Víkendového kurzu se zúčastnili za výrazně lepších podmínek čtyři handicapovaní lyžaři. Kurz byl realizován na Duncanu i Špindlerově Mlýnu a zúčastnili se ho Míša Hejlová z místní OA pro tělesně postižené, Pavla Milichovská, Roman Tvaroha a na svazích ve Špindlerově Mlýnu lyžoval Martin Vtípil. Kurzu se zúčastnili i dva handicapovaní lyžaři z Litvy, přátelé ze školy naší dlouholeté instruktorky Radky Bartoňové, Aušrinė Packevičiūtė a Darius Kliaudaitis. Aušrinė byla úplnou začátečnicí a svůj týdenní pobyt v Krkonoších trávila většinu času na Duncanu. Pouze v úterý se vydala společně s Dariusem do Špindlerova Mlýna, kde si prohlédli areál, kde se poprvé v historii ČR následující dny konal EP handicapovaných lyžařů. Darius měl svou vlastní monoski i zkušenosti s výukou monoski ve Finsku. Po prvním dni stráveným rozložováním na duncanu postupně vystřídal další naše areály (Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn). Aušrinė a Dariuse doplnili při týdenním kurzu 19. – 24.2. Tomáš Veleba (biski) a sportovci Pavel Dvořák a Tomáš Valíček, kteří jezdili lyžovat do Pece pod Sněžkou. Ke konci týdenního kurzu přišla letos poprvé výrazná obleva a tak jsme ve čtvrtek strávili na svahu jen velmi krátký čas, kursisti ve Špindlu nevylezli ani na svah.Víkendový kurz 24. – 26.2. se zúčastnili čtyři handicapovaní lyžaři. Pavel Dvořák se účastnil EP ve Špindlu a v neděli se vydal na jezdit do Pece, Jiří Kyzlink, Fanda Levinský a Filip Vybíhal se účastnili kurzu na Duncanu. Zde jsme realizovali i druhé školení nových zájemců Davida Kumpolce a Martina Suchánka z SK FlowSchool o výuku lyžování vozíčkářů. Na realizaci akce se podíleli Jan Bavor, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Vlaďka Sirná.

Poslední únorovou akcí byl týdenní kurz 26.2. – 2.3., kterého se celkem zúčastnili čtyři monolyžaři. Renata Fojtíková a Nik Smékal využili k výuce svahu na Duncanu, kde především Nik se dostal do naprosté lyžařské pohody. Je zapomenut loňský střet s Policii ČR na dojezdu pod Javorem v Peci . Tomáš Valíček se účastnil večerního lyžování v Peci s našimi instruktory, Pavle Milichovské jsme zajistili materiálně její dovolenou s rodiči v Jizerských horách. Ve čtvrtek se kurzu zúčastnil zaměstnanec trutnovské pobočky ABB Jiří Tichý, který u nás trávil jeden ABBnormální den. Jedná se o jeden den, který zaměstnanci mohou trávit v neziskových organizacích, které ABB s.r.o. podporuje a pomoc neziskovým organizacím v realizaci jejich projektů. Na realizaci kurzu se podíleli Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Marta Pudilová.

Back to Top