Březnové akce jsme zahájili víkendovým kurzem 2. – 4.3. pro sedm handicapovaných lyžařů. Pavel Bambousek se po zranění ramene vrátil na monoski a lyžoval v Černém Dole. Pavel Dvořák se na kurz přemisťoval do Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou, ostatní účastníci kurzu lyžovali na Duncanu. Kurz byl zaměřen na rodiny s handicapovanými dětmi a během víkendu jsme do výuky zapojili jak děti, tak i jejich rodiče. Kurzu se zúčastnili Markéta Čemusová, Martin Doležal, Jana Veselá, Vítek a Veronika Pavlíčkovi.

 

Na víkendový kurz plynule navázal další týdenní kurz, kterého se zúčastnili pouze dva handicapovaní lyžaři – Hana Silná a Lukáš Šafr. Tento malý kurz byl opět realizován na Duncanu. Tento týden byly jedny z nejlepších lyžařských podmínek, které letošní zima nabídla. Sluníčko a přesto velmi dobře upravený svah si oba účastníci nadmíru užili.

Následovaly akce v době jarních prázdnin v Královehradeckém kraji. Původně jsme měli kurzy rozděleny do dvou bloků, ale vzhledem k obsazenosti jsme se vrátili k obvyklému systému víkend – týden – víkend. Víkendového kurzu 9. – 11.3. se zúčastnilo osm handicapovaných lyžařů. Pavel Dvořák se svým instruktorem jezdili na kurz do Pece pod Sněžkou a Špindlerova Mlýna, Vojta Frajer, Michal Havelka, Zdeněk Kříž, Jana Sychrová, Jana Veselá, Vítek a Veronika Pavlíčkovi zůstávali v Janských Lázních na Duncanu. I přes výrazné oteplení je pořád na Duncanu dobrý základ a svah je v dopoledních hodinách ideální. Velké pokroky zaznamenali Michal Havelka a Zdeněk Kříž, u kterého se do budoucna budeme muset řešit kompenzační pomůcka na míru. Při kurzu se učil pan Kříž na biski, jízdu na monoski by určitě zvládl, ale je potřeba monoski technicky přizpůsobit jeho handicapu.Týdenní kurz 11. – 16.3. jsme uspořádali pro sedm handicapovaných lyžařů. Pavel Bambousek jezdil lyžovat do Špindlerova Mlýna, Pavel Dvořák do Pece pod Sněžkou. Na Duncanu se výuce věnovali Michal Havelka, který si prodloužil víkendový kurz, Tereza Dolenská, Agáta Koupilová, Jan Novák a Roman Mach. Roman se na lyže odvážil postavit / sednout po 30ti letech a zvládl to na jedničku. V tomto případě patří smeknout před jeho spolužáky ze školy, kteří ho do lyžování tak trochu natlačili. Během týdenního kurzu se do realizace výukového programu zapojili i tři zaměstnanci našeho partnera v rámci ABBnormálního dne – Dáša Remešová, Martin Vosecký a Aneta Šimáčková. Další akcí bylo čtvrteční odpoledne, které naše instruktorky věnovaly vlekařům na Duncanu. Pánové, kteří jsou celou zimní sezónu vstřícní a milí si mohli vyzkozkoušet a na vlastní kůži zažít pocit z jízdy na monoski. V interních závodech byl nejzdatnější Tomáš Zelenka .

Víkendový kurz 16. – 18.3. byl realizován za teplotních rekordů, které zasáhly celou republiku. Na Duncanu jsme měli nádherných 16°C, ale svah byl v dopoledních hodinách ještě pořád dobrý. Výuku jsme ale zpravidla končili okolo poledne, kdy už sluníčko se sněhem dělalo své. Do Pece se přemisťoval za lyžováním Pavel Dvořák, na Duncanu se kurzu účastnili Martin Hanibal, Vítek a Veronika Pavlíčkovi, Aleš Trnka, Roman Tvaroha, Adéla Učňová a Martin Zach. V průběhu kurzu se z Duncanu do Pece přesunul Roman Tvaroha, který se po třech víkendových kurzech naprosto osamostatnil. Martin Zach se rozhodl vyzkoušet namísto dualski monoski a rozhodnutí bylo podle jeho instruktorky Evy Odvárkové správné. Velký pokrok byl během nedělní výuky znatelný .

Na Duncanu zrealizujeme ještě víkendový kurz 23. – 25.3. a dlouhou sezónu výukových kurzů pro začátečníky ukončíme. Následně budeme realizovat podle sněhových podmínek kurzy pro pokročilé v Peci pod Sněžkou a MČR 2012 (31.3. – 1.4.).

Back to Top