Ve druhé polovině března jsme uspořádali jeden týdenní a jeden víkendový výukový kurz. Plánované MČR 2012 (31.3. – 1.4.), které jsme letos po dlouhé době plánovali přesunout zpět do Pece pod Sněžkou, jsme museli z technických důvodů přesunout na prosinec. Po zasedání STK ČSTPS uvedeme na našem webu náhradní termín.

Týdenního kurzu 18. – 23.3. se zúčastnili celkem čtyři handicapovaní lyžaři. Michal Černoch, Petr Prášil a Martin Zach jezdili se svými instruktory za lyžováním z Janských Lázní do Špindlerova Mlýna, kde postupně monolyžaři zdolávali všechny typy zdejších sjezdovek. V Černém Dole probíhal lyžařský kurz o.s. Kaňka Tábor, který každoročně pomáháme zajišťovat materiálně.

 

Víkendového kurzu 23. – 26.3. se zúčastnilo pět monolyžařů a čtyři noví dobrovolníci, kteří si za asistence našich instruktorů zkusili i samostatnou jízdu na monoski. Školení dobrovolníků, studentů fyzioterapie (Lucie Čížková, Markéta Hanušová, Kateřina Mikyšková a Radek Velc), a začátečnický kurz pro Petra Mlatečka a Michala Teresku probíhal na Duncanu. Pavel Bambousek, Pavel Dvořák a Vojta Frajer se na lyže vydali do Skiareálu ve Špindlerově Mlýnu.

Na realizaci posledních kurzů se podíleli instruktoři Centra Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Marta Pudilová, Vlaďka Sirná a manželé Frajerovi.

Back to Top