Pokud se ohlídneme za letošní lyžařskou sezónou, zjistíme, že šest zaměstnanců ABB z lokality Jablonec a Trutnov se v roli dobrovolníků zúčastnilo výukových lyžařských kurzů pro tělesné postižené děti i dospělé, které pořádá Centrum handicapovaných lyžařů.

Úkolem dobrovolníků bylo pomáhat účastníkům kurzu vystoupit z vleku či zdolat sjezdovku. Zaměstnanci tak přispěli k tomu, že lidé s handicapem překonali bariéry a dosáhli ABBnormálních výkonů – naučili se lyžovat na kompenzační pomůcce zvané monoski či biski.

 

„Jedná se o inovativní projekt, první podobného typu v naší organizací. Společnost ABB je jedním z našich dlouhodobých partnerů a vedle finanční pomoci nyní i její zaměstnanci projevili aktivní zájem o účast na výukovém programu. Svými dotazy a zájmem o výuku handicapovaných jako takovou nás velmi mile překvapili. Během dne se z nich v rámci možností stali šikovní dobrovolní instruktoři,” hodnotí projekt Marek Dušek, předseda Centra handicapovaných lyžařů.

V letošním roce mají všichni zaměstnanci možnost využít jeden pracovní den na firemní dobrovolnictví, a přispět tak k ABBnormálním výkonům lidí s postižením, mladých lidí z dětských domovů nebo talentovaných studentů.

ABB dlouhodobě podporuje neziskové organizace, které svým klientům umožňují překonat bariéry a dosáhnout mnohdy náročných cílů. V rámci firemního dobrovolnictví mohou i zaměstnanci pomoci svou účastí na akcích, které probíhají během celého roku v různých lokalitách ABB Česká republika.

Back to Top