Jméno a příjmení: Pavel Dvořák
Přezdívka: Vokurek, Dvořka
Ročník: 1981
Disciplíny: Slalom speciál, Obří slalom, Super-G, Kombinace, Super kombinace, Sjezd.
Co Tě přivedlo k lyžování::
Jelikož sem z hor a celý život žiji ve Svobodě nad Úpou, tak k zimě a zimní sportům mám poměrně blízko. Mamka byla členka místního lyžařského oddílu, takže jsem kolem svahu strávil hodně času. Po základní škole jsem nastoupil na střední školu Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové v Janských Lázních. V té době jsem objevil díky vychovatelce paní Mgr. Kateřině Duškové a panu Mgr. Marku Duškovi novinku a to možnost lyžovat na monoski. Poprvé jsem v monolyži seděl v roce 1997 a od roku 2000 se zúčastňuji mezinárodních závodů.
V jaké disciplíně se cítíš nejsilnější a proč Tě daná disciplína baví:
Nejradši mám obří slalom, protože je to zlatý střed. Slalom je hodně technická a točivá disciplína a superobří slalom je rychlý. Každopádně si při svých zkušenostech si již užívám každou disciplínu a snažím se v nich podávat co nejlepší výsledky, což se docela daří.
Plány do budoucna:
Vyjet si co nejlepší umístění v Evropském poháru, případně se vrátit zpět do Světového poháru, kde jsem se velmi obstojně umísťoval. Dále bych si rád splnil můj největší sen a zúčastnit se Paralympijských her. Jelikož jsem byl jeden z prvních monoski lyžařů v ČR, tak vím, že cesta zpět na vrchol není lehká, ale ta dřina, úsilí a vše okolo spojené s monoski lyžováním za to stojí.
Koníčky:
Jsem velkým fanouškem do aut a hlavně kamionů. I přes své postižení jsem velký milovník cestování, při kterém s velkou oblibou věnuji fotografování. Mezi mé oblíbené sporty patří hlavně plavání a nádechové potápění. Ve volné chvíli se věnuji dlouhým procházkám se svým psem, rád si zajdu do kina, divadla a zajezdím na čtyřkolce.
Nejlepší dosavadní umístění v uplynulých sezónách: :
1. místo ve slalomu na Mistrovství Itálie v roce 2012, v roce 2014 jsem obsadil 2. místo ve slalomu na Mistroství Švýcarska a 3. místo na Mistrovství Rakouska v super obřím slalomu. V minulosti za největší úspěchy považuji celkové umístění do 10. místa ve Světovém poháru, kde jsem se i stabilně umísťoval do 10. místa hodnocení v jednotlivých disciplínách.