Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Bambousek ve finále EP stál 3x na stupních vítězů a v celkovém pořadí EP obsadil skvělé 2. místo. Virus z Wu-chanu předčasně ukončil Evropský pohár v sezóně 2019/2020

 

Koronavirus se dostal velmi rychle do Evropy a ovlivnil i naši závodní sezónu. Vrcholem letošní sezóny bylo finále Evropského poháru, které se konalo ve dvou střediscích. Technické disciplíny byly na pořadu v chorvatském Záhřebu, rychlostní disciplíny v italské Sella Nevee. Finále Evropského poháru v Itálii se s ohledem na situaci v severní Itálii nekonal, respektive byl zrušen. Tím se předčasně EP v aktuální sezóně uzavřel.

Pro náš tým, respektive ČR, bude zimní sezóna díky výkonům Pavlu Bambouska vnímaná jako výjimečná. Bambousek v EP pravidelně bodoval, což ho v celkovém hodnocení Evropského poháru v sezóně 2019/2020 katapultovalo na skvělé celkové 2. místo v kategorii sedících s 522 EC body a překonal své dosavadní maximum o 241 EC bodu ze sezóny 2016/2017, kdy obsadil celkové 6. místo. Nemalou měrou k tomu přispělo finále Evropského poháru v technických disciplínách v Zábřehu, kde byl celkem 3x na stupních vítězů.

Sněhové podmínky v Záhřebu nebyly vůbec dobré. Původní plán pořadatelů byl v termínu 25. - 29.2.2020 pořádat Národní mistrovství Chorvatska v GS, na které mělo navazovat finále Evropského poháru v technických disciplinách (2x SL a 2x GS). Pořadatelé s ohledem na trať přesunuli závody v kategorii NC až na poslední den plánovaných závodů. Nakonec se obří slalom vůbec nejel. Uskutečnily se pouze tři závody ve slalomu a pro náš tým to byly závody velmi vydařené. Ve všech slalomech potvrdil Bambousek svou letošní formu a získal celkem 3x bronzové medaile. 

Copyright © 2021 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.