Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Zimní sezónu 2018/2019 jsme definitivně ukončili v polovině dubna. Sezóna byla opět dlouhá a klimatické podmínky ve druhé polovině ideální

 

Po skončení každé zimní sezóny se snažíme realizovaný projekt zhodnotit a porovnat s předešlými ročníky. Letos hodnotíme 18 ročník projektu. V realizaci letošního projektu nám z kraje sezóny vůbec nepřálo počasí. Klimatické podmínky na ledovcích byly tristní a postupně jsme zrušili všechny rozplánované akce do konce září. I první kemp v říjnu jsme realizovali ve velmi omezené míře, proto jsme následně přípravu přesunuli do holandského Landgraafu na umělý sníh. V Čechách si dala zima také na čas, ale od půlky prosince jsme začali s realizací jak víkendových, tak i týdenních kurzů. Za nejvydařenější část zimní sezóny lze bezesporu považovat leden, kdy byly ideální klimatické podmínky pro realizaci akcí v Krkonoších, sportovci se zúčastnili MS 2019. I v letošní sezóně jsme sami byli pořadateli mezinárodních závodů v kategorii NC. Ve výukovém programu jsme uspořádali 16 víkendových a 16 týdenních pobytových akcí s cíleným výukovým programem. Realizaci výukových kurzů jsme zahájili 14.12.2018 a vyjma prosincových svátků jsme souvislý blok výukových kurzů pořádali až do 7.4.2019. Lyžařskou sezónu jsme ukončili posledním možným dnem, kdy fungoval Skiareál ve Špindlerově Mlýně, tedy 14.4.2019. Pro instruktory jsme uspořádali dvě víkendová školení, ukázku monoski jsme prezentovali začátkem února na lyžařském kurzu FZS UJEP Ústí nad Labem v Rokytnici nad Jizerou a v dubnu na Univerzitě Pardubice v rámci projektu „Zažij si na vlastní kůži“. Ve sportovním programu jsme pro sportovce zorganizovali 13 tréninkových kempů v Krkonoších i zahraničí, sportovci se zúčastnili 10 závodů International Paralympic Committee (IPC), včetně MS 2019, které se letos konalo ve slovinské Kranjske Gore a italském středisku Sella Nevea. Nejlepších výsledků z našeho týmu v sezóně zaznamenal Pavel Bambousek, který ovládl ve své kategorii národní mistrovství Slovenka a ČR (SL, GS), na MS 2019 skončil v obřím slalomu na 18. místě. Sami jsme byli na začátku března v rámci MČR 2019 pořadateli mezinárodních závodů IPC v kategorii NC. Do letošních závodů se nám nahlásilo 29 sportovců z osmi zemí.

Celkem jsme v zimní sezóně 2018/2019 zrealizovali 60 akcí, do kterých se během 154 dní zapojilo 310 lidí, z toho 138 handicapovaných lyžařů ve věku 6 – 60 let. Na realizaci projektu se podílelo 21 licenčních instruktorů Centra a desítky dobrovolníků z řad studentů či lidí z blízkého okolí našich kurzistů. 

 

Závěrečnou zprávu z realizace najdete ZDE

přehled realizované činnosti najdete ZDE

přehled realizace výukového programu ZDE

přehled realizace sportovního programu ZDE

fotogalerie z realizace sezóny najdete ZDE

videoklip k realizaci projektu najdete ZDE 

Copyright © 2021 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.