Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

Tři z pěti našich reprezentantů přihlášených na paralympijských hrách do závodu v superkombinaci se probojovali přes první kolo. Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou hned v začátku náročné trati chybovala a po druhém zaváhání raději ze závodu odstoupila. Miroslav Lidinský šel do dnešního závodu po hlavě, nicméně ho na hrách již podruhé neminul pád.

Dvojnásobná paralympijská medailista Pešková neskrývala po nevydařeném závodě zklamání: „Obě nás to mrzí, ale taková je realita. Za tu dobu, co jsme byly mimo, se celý náš sport strašně posunul,“ řekla maminka dvojčat a dodala, že si i přes to další paralympijskou zkušenost užila. „Být součástí takového týmu, který funguje na profesionální úrovni, bylo něco úžasného a všem za to chci moc poděkovat,“ zakončila optimisticky Pešková.

Pavel Bambousek, závodící na monoski, dojel v Super-G jako 21. v pořadí, když hned 8 závodníků v jeho kategorii závod nedokončilo. „Na startu jsem jen vnímal, kolik závodníků nedojelo, to vám na sebevědomí nepřidá. Ale dojel jsem a odpoledne to rozjedu ještě víc,“ sliboval. A to se mu i povedlo, s celkovým časem 2:37.47 obsadil 14. příčku!

Tomáš Vaverka ve slalomu vsadil spíše na jistotu a tato taktika se mu vyplatila. Zatímco 17 jeho soupeřů jeden ze závodů superkombinace nedokončilo, Tomáš s celkovým časem 2:37.77 mohl slavit 15. místo v pořadí. „Přistoupil jsem k tomu tak, že slalom musím dojet, a to se podařilo. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat, až se podívám na záznam,“ zachoval si Vaverka po dojezdu nadhled.

Třetí z českých závodníků, jimž se podařilo postoupit do odpolední části závodu – Patrik Hetmer, se umístil nejlépe. Také v jeho kategorii zrakově handicapovaných lyžařů bylo pět závodníků diskvalifikováno nebo nedojelo. „Slalom je v našem podání trochu loterie, na mně osobně už se také projevuje i zhuštěný program. Ale Super-G jsme zajeli celkem slušně a nakonec jsem rád, že se nám podařilo osmou příčku obhájit,“ zhodnotil závod Hetmer, jež závodí s trasérem Miroslavem Máčalou.

Ve středu 14. března pokračuje program alpského lyžování na paralympiádě obřím slalomem, kde se poprvé představí také Tadeáš Kříž, nominovaný do české výpravy na poslední chvíli na tzv. divokou kartu.