Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

Kolotoč mezinárodních závodů IPC pokračoval na rakouském ledovci Pitztal, kde se ve dnech 7.-10.12. konaly závody Evropského poháru a mezinárodní mistrovství Německa.

Závodů na Pitztale se zúčastnilo 13 závodníků z ČR, mezi nimi i Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský. V rámci Evropského poháru se jely rychlostní disciplíny, závodů se zúčastnilo 112 sportovců ze 30 zemí světa.

Ve čtvrtek 7.12., za slunečného počasí, se odejely dva závody SG.  V prvním závodě byl ve své kategorii Pavel Bambousek 17. z 31 startujících, zajel nejrychlejší čas z českých závodníků a vyjel si velmi slušné FIS body 113,98 a do EP si připsal prvních 14 bodů. Miroslav Lidinský si slušnou jízdou vyjel 21.místo z 33 startujících a 182,23 FIS bodů. Druhý závod se kluci trochu zlepšili, bylo vidět, že si více věří. Pavel Bambousek obsadil mezi monolyžři 14.místo a vyjel si moc dobrých 104,24 FIS body a připsal si dalších 18 bodů do EP. Mirek zajel o poznání lepší jízdu než první den a skončil mezi stojícími lyžaři 19. za 154,69 FIS body.

V pátek 8.12. byla na programu v rámci EP Superkombinace, kdy se jede SG a jako druhé kolo SL. Bohužel Pavel Bamnousek po chybě v rozbité trati nedokončil již SG. Mirek Lidinský jako jediný z českých závodníků dojel do cíle celé SC. Propletl se brankami rozbitého slalomu a skončil na slušném 16.místě a bral 230 FIS bodů.

Bohužel program mezinárodních závodů Německa se kvůli velmi špatnému počasí (vítr, sněžení) zrušil. Z Pitztalu přejíždíme na závody Světového poháru do švýcarského Svatého Mořice. Na programu jsou opět rychlostní disciplíny a to 2x DH a 2x SG.