Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

Zimní sezóna 2017/2018 se nese v duchu zimních paralympijských her, které se budou konat začátkem března příštího roku v jihokorejském Pchjongčchangu. Závodní kolotoč se v Evropě tradičně roztočil v holandském Landgraafu, kde se 7. – 8.11. konaly první mezinárodní závody Word Para Alpine Ski (dříve IPCAS). V místní hale se jezdí pouze slolomy, které se jedou netradičně na tři kola. Českou republiku na prvních závodech reprezentovalo celkem sedm sportovců z různých svazů ČR. Závodům naprosto kraloval domácí reprezentant, aktuální mistr světa ve slalomu, monolyžař Jeroen Kampschreuer.

Do Landgraafu jezdíme pravidelně již několik let. I letos jsme před závody WPAS a Evropského poháru zařadili jednodenní soustředění, aby se naši lyžaři aklimatizovali v hale na umělý sníh. Závodů se z našeho týmu zúčastnili Pavel Bambousek, Pavel Dvořák, Miroslav Lidinský a Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou, které na závody přijely společně s výpravou dalších dvou zrakově postižených lyžařů (Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým a Cecílie Novotná s trasérkou Žanetou Valentovou). Sportovce ještě doplnil monolyžař Petr Drahoš z České asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS).

Před závody jsme absolvovali společný trénink s dalšími týmy a v úterý jsme odstartovali závodní část sezóny. Z našich reprezentantů se nejvíce dařilo Pavlu Bambouskovi a Mirku Lidinskému. Oba sportovci se nevyvarovali chyb, u Mirka Lidinského jich bylo bohužel vícero a to místní krátká trať neodpouští. Pavel Bambousek se 196,87 body obsadil celkové 8. místo z 29 startujících, Miroslav Lidinský s 265,35 body obsadil celkové 15. místo ze 32 startujících. Druhé kolo bohužel nedokončili jak Anna Pešková, tak i Pavel Dvořák. Z dalších sportovců zajel slušný výsledek Tadeáš Kříž, který mezi zrakově postiženými lyžaři obsadil 7. místo s 255,17 body z 11 startujících.

Druhý den závodů byla trať ještě více ledovatá a tomu také odpovídal počet sportovců, kteří závod nedokončili. Z celkového počtu 126 startujících závod nedokončilo 73 sportovců. Mezi nimi byli i čeští lyžaři – Anna Pešková, Pavel Dvořák, Miroslav Lidinský. Čest našich reprezentantů uhájil alespoň Pavel Bambousek slušným 7. místem s celkovým počtem 170,31 bodů. Do závodů sedících se zapojilo 32 sportovců.