Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Jaké bude počasí

TOPlist

 Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Začátek března nám nepřinesl počasí podle představ, ale zima se druhý týden vrátila

 

 

Začátek března byl ve znamení pokračující oblevy z konce února, druhý týden v březnu se do Krkonoš zima vrátila a začal padat sníh. V první polovině března jsme zrealizovali dva víkendové a dva týdenní kurzy, sportovci jsou na SP v Koreji, kde úspěšně reprezentují ČR.

První víkendový kurz 3. – 5.3. jsme opět věnovali žákům JÚŠ Praha a tím i ukončili v pořadí třetí akci, co jsme pro "Jedli" v letošní sezóně zrealizovali. Víkendový kurz jsme paralelně pořádali s mezinárodními závody v Rokytnici, což bylo především logisticky a organizačně pro nás v letošní sezóně asi to nejnáročnější období. Víkendový kurz jsme pořádali pouze ve Špindlerově Mlýnu, kde se do výuky lyžování zapojili Markéta Čemusová, Ondřej Dušek, Kristýna Kolečníková, Nikol Löfflerová a Adéla Motlová. Celý kurz probíhal pod vedením Zuzky Dvořáčkové a Matěje Hrušky, na realizaci kurzu se podíleli naši další instruktoři Tereza Appelová, Michal Bláha a Martin Dvořáček.

První březnový týden si opět rezervovali na svůj lyžařský kurz klienti z pražské organizace ROSKA. Poslední sezóny jsme měli v tomto termínu pravidelně velmi dobré počasí, ale na letošní sezónu moc pranostiky neplatily. Sníh byl hodně povolený a občas nám i zapršelo. Kurzu se zúčastnili Daniela Bláhová, Jana Císařová, Petr Štefan, z rodinných a zdravotních důvodů museli svou účast zrušit Eliška Plašilová a Jiří Šimral. Roskaře na kurzu doplnila Magdaléna Pivoňková. Celý kurz jsme realizovali ve Skiareálu Špindlerův Mlýna, kde Na Pláni ve Svatém Petru realizujeme veškeré výukové kurzy biski a pro pokročilé monolyžaře.

Víkendový kurz 10. - 12.3. byl pro nás posledním kurzem, který jsme realizovali na Duncanu. Na Duncanu jsme do výuky zapojili Rozálii Mošovskou a Annu Strnkovou, v neděli slečny doplnil Honza Čermák, který v sobotu letos poprvé vyzkoušel svahy ve Špindlu. Do Špindlerova Mlýna se za lyžováním vydali z Janských Lázní Jaroslav Dohnálek, Marek Kún, Denisa Lovasová, v Peci pod Sněžkou lyžoval Pavel Dvořák.

Druhý týdenní kurz 12. – 17.3. jsme pořádali pro celkem pět monolyžařů. Na Duncanu pokračovala ve výuce Anna Strnková, do Špindlerova Mlýna za výukou jezdili Jiří Bajer, Marek Kún, Jan Weigel a Kestas Šulnius. Špindlerovský kurz byl náročný především pro našeho instruktora Matěje, který udělal s Kestasem během týdne velký kus práce a i přes počáteční nezdary tohoto váhově velmi zdatného vozíčkáře osamostatnil.

Týdenní kurzy plánujeme realizovat dle klimatických podmínek do konce března, následně zrealizujeme ještě dva víkendové kurzy. 

Foto z kurzů: 5.-10.3., 10.-12.3.

 

Copyright © 2017 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.