Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Jaké bude počasí

TOPlist

 Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Domácí závody máme úspěšně za sebou, reprezentanti odcestovali do korejského Pchjongčchangu

 

V Rokytnici nad Jizerou jsme 4. – 5.3.2017 zrealizovali mezinárodní závody International Paralympic Committee (IPC) v kategorii IPCAS.

Původní předpoklad, účast 25 sportovců, se nám nepodařilo s ohledem na počasí a termínovou listinu IPC bohužel naplnit. Dva týdny před konáním závodů přišla do Krkonoš letošní první obleva. Vydatný déšť a předpověď počasí zřejmě odradila i tři týmy, které se nakonec rozhodli závodů neúčastnit. Některé týmy se vydali na šňůru závodů Světového poháru (Japonsko, Korea). Zvažovali jsme i variantu zrušení závodů, ale to s ohledem na zrušení závodů z klimatických důvodů minulý rok by nebylo z našeho pohledu šťastné řešení.

Na IPCAS závody se nakonec přihlásilo 19 sportovců ze šesti zemí. Závody pro nás připravil Spartak Rokytnice, za což řediteli závodu P. Setunskému a dalším pořadatelům ze Spartaku děkujeme. Především sobotní závod jsme zrealizovali díky malému počtu startujících. Počasí bylo krásné, takřka letní... Ve stínu bylo sice “jen“ 11°C, ale na sluníčku byla teplota okolo 20°C. Bohužel před prvním kolem obřího slalomu se zranil rumunský monolyžař Florin Mandru a mezinárodní závody pro něj předčasně skončili. Díky malému počtu startujících jsme v sobotu mohli zrealizovat závody v obřím slalomu. Druhé kolo bylo na hraně regulérnosti a větší počet sportovců by závodům rozhodně neprospěl. V neděli byl na pořadu slalom speciál, který jsme absolvovali na podobných sněhových podmínkách, ale nakonec jsme závody úspěšně zrealizovali.

Roli favoritů v jednotlivých závodech potvrdili v kategorii zrakově postižených Noemi Ristau (B2) s trasérem Lucienem Gerkauem z Německa, mezi monolyžaři dominoval Pavel Bambousek. Velmi slušných výsledků dosáhli v kategorii zrakově postižených v současné době na mateřské dovolené Anna Pešková (Kulíšková) s trasérkou Michaelou Hubáčovou, která se na závodních svazích objevila po 5ti letech a Tadeáš Kříž (B3) s trasérem Radimem Nevrlým, který je do budoucna velkým příslibem české reprezentace. Na Pavlu Bambouskovi a Miroslavu Lidinském byl vidět respekt ze sněhových podmínek a volnější tempo, které neodpovídá jejich současné výkonnosti. Vzhledem k tomu, že byl jejich cíl nezranit se, tak mise byla splněna. Naši reprezentanti se totiž 7.března přesouvají do korejského Pchjongčchangu na finále Světového poháru, který se koná v dějišti příští zimní paralympiády. 

Děkujeme našim partnerům a dárcům za podporu MČR 2017. Mezi důležité partnery patří SLČR, Královehradecký kraj, Nadace ČEZ, ČEPS, a.s., EXI1, Nadace Preciosa a Vinařství Vajbar.

Foto Jan Mudra: GS, SL

Foto Jiří Martínek: GS a SL

Copyright © 2017 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.