Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Jaké bude počasí

TOPlist

 Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Koncem února přišla do Krkonoš první letošní obleva. Kurzy jsme realizovali i v dešti

 

Druhou polovinu února zasáhla Krkonoše první letošní výrazná obleva. Stává se z toho nepříjemná tradice, ale když se blíží termín pořádání našich závodů, tak se počasí výrazně pokazí.

V termínu 19. - 24.2.2017 jsme realizovali paralelně výukový kurz a ve spolupráci s FTK UP v Olomouci licenční kurz "Instruktor monoski". Výukového kurzu se zúčastnili ve Špindlu lyžující Martin Batka, Radomír Pacák, na Duncanu se do výuky zapojila Šárka Holasová. Šárka se zároveň stala i dobrým studijním materiálem pro budoucí instruktory, kteří se u nás účastnili licenčního kurzu akreditovaného MŠMT. Licenčního kurzu vedeného školitelkou, naší dlouholetou instruktorkou, Radkou Bartoňovou se úspěšně účastnili Tiziana Brunová, Tomáš Hejznar, Martina Hulenková, David Jakubec, Jan Kašpar, Martin Procházka a Klára Ročková. Všichni absolventi kurzu byli úspěšní jak v teoretické, tak i při praktické zkoušce. Někteří noví instruktoři nyní rozšíří řady našeho instruktorského týmu. Počasí během týdne byla jediná kaňka na jinak příjemném kurzu. V pondělí bylo počasí ještě dobré, ale od úterý do čtvrtka jsme každý den vydatně jak ve Špindlu, tak i v Janských Lázních zmokli. V pátek jsme lyžovali sice už bez deště, ale zase foukal silný vítr a po předešlém deštivém počasí byly na sjezdovkách ledové plotny.

Odměnou byla tedy sobota, respektive víkendový kurz 24. - 26.2., který jsme pořádali ve Špindlu a v Peci pod Sněžkou. Sobotní počasí bylo velmi příjemné a dokonce vysvitlo i sluníčko. Do víkendového kurzu se zapojili Martin Batka, Vojtěch Frajer, Veronika Hašplová, Daniel Muhlfait, Radomír Pacák, Jana Veselá, v Peci se individuálně na IPCAS závody v Rokytnici připravoval Pavel Dvořák.

Poslední únorový týden jsme věnovali lyžařskému kurzu pro žáky ZŠ při JÚŠ Praha. Do výuky jsme na Duncanu a ve Špindlerově Mlýnu zapojili Martina Fišeru, Filipa Kuníka, Františku Mayerovou, Ekatěrinu Putyatinu, Matěje Srpa, Jáchyma Sýkoru, Jakuba Štěpánka, Štěpána Ulmajera. K žákům JUÚŠ Praha se připojila Stella Janči, která v průběhu týdne jezdila samostatně na Duncanu a ve čtvrtek a v pátek se vydala společně se všemi účastníky kurzu do Špindlerova Mlýna. Původní prognózy hovořily o počasí ve stejném duchu, jako tomu bylo o týden dřív. Počasí bylo nakonec slušné, jen čtvrtek byl zpočátku trochu deštivý. Ve čtvrtek jsme oficiálně z rukou Šárky Beránkové převzali šek Nadace ČEZ, který díky aplikace EPP a účastníkům 50. ročníku ČEZ Jizerské 50 činí 255 176,-Kč. Výtěžek využijeme na realizaci jak výukového, tak i sportovního programu Centra.

Copyright © 2017 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.