Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Jaké bude počasí

TOPlist

 Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Dnešní superobří slalom na MS dojel Lidinský na 21.místě, Bambousek závod nedokončil

Ve druhém závodním dnu MS 2017 Tarvisio, čekal na rychlostní specialisty Superobří slalom – SG. Trať byla oproti včerejšímu sjezdu zkrácena pouze o cca 150 metrů a byla postavena otevřeně. Proto, stejně jako včera nabírali závodníci i v rovnějších pasážích rychlost dosahující až 90 km/h a v závěrečném dojezdu (dle neoficiálního sdělení) top speed přes 130 km/h. Miroslav Lidinský v SG obsadil velmi pěkné 21. místo, monolyžař Pavel Bambousek závod po slibném začátku nekončil.

Miroslav Lidinský přitvrdil a agresivní jízdou se snažil probojovat mezi nejlepší sjezdaře. Jízda na hranici rizika přinesla velmi pěkné 21. místo, i přes to, že v závěrečném příkrém dojezdu se Mirkovi „kousla“ vnitřní lyže a posledních několik desítek metrů do cíle doslova doletěl. „Dneska jsem jel v některých pasážích na hranici svých možností. Trať byla stejně otevřená jako sjezd. Některé hrany a komprese jsem jel mnohem lépe. Zlepšuji se, cítím to. Jsem maximálně spokojen. I přes pád v závěrečných metrech v rychlosti přes 110 km/h, kdy jsem cílem vlastně proletěl, vím, že jde výkonnostní hranici stále posouvat“ hodnotil dnešní závod Miroslav Lidinský.

Pavel Bambousek vyrazil také velmi odvážně a horní pasáž odjel opravdu čistě. Místa, které jeho konkurenti v monoski často kontrolovali a přibržďovali, Pavel jednoznačně „napálil“. Bohužel nerovnosti v táhlém pravotočivém průjezdu rozhodily Pavlovo tempo a musel zaříznout lyži, aby neskončil v ochranných sítích. Přesně v místech, kde „vystoupilo“ i několik velkých favoritů. „S horní pasáží jsem upřímně spokojen. Jel jsem čistou stopu a rychlost byla na mé horní hranici. Neztrácel jsem a neudělal zásadní chybu. Škoda, že se mi na nerovnostech roztancoval kýbl. V takové rychlosti není moc možností. Jsem rád, že jsem vše kontroloval a ustál. Cítím se ve formě“ říká český monolyžař Pavel Bambousek po svém prvním závodu na MS.

I tak jde o skvělý úspěch a to především v poměru odtrénovaných hodin v rychlostních disciplínách oproti natrénovaným hodinám zahraničních profesionálních a poloprofesionálních reprezentačních týmů. „Vnímám celkově velmi vysokou úroveň celého mistrovství a jsem ráda, že se kluci nebojí dát do toho srdce. Jako bývalá výkonnostní závodnice, dlouholetá trenérka a trasérka handicapovaných lyžařů cítím, že se Česká republika nemusí za výsledky v rychlostních disciplínách vůbec stydět. Držíme díky výkonům našich kluků krok se světovou elitou“ hodnotí druhý závodní den na MS v Itálii trenérka českého týmu Krista Halamičková.

V sobotu čeká na naše reprezentanty Super kombinace – SC, což je součet časů z SG a slalomu.

 

výsledky dnešních závodů najdete ZDE

záznam závodů najde ZDE

 

 

 

Copyright © 2017 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.