Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Jaké bude počasí

TOPlist

 Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.

Ve Veysonnaz se konal Evropský pohár. Bambousek přivezl bronz, dařilo se i Lidinskému s Vaverkou

 

Začátkem ledna se reprezentanti ČR v alpském lyžování handicapovaných Pavel Bambousek (LW12-1), Miroslav Lidinský (LW4) a Tomáš Vaverka (LW9-2) zúčastnili prvních závodů v novém roce, které byly zároveň poslední možností na splnění kritérií pro blížící se MS 2017. Nejvíce se z našich reprezentantů dařilo monolyžaři Pavlu Bambouskovi, který si z Veysonnaz přivezl medaili. 

Ve švýcarském Veysonnaz se konal 7. – 9.1.2017 třetí závod EP v letošní sezóně, kterého se zúčastnili i reprezentanti ČR. Monoski team ve složení Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a trenérka Krista Halamičková doplnil Tomáš Vaverka z České federace Spastic Handicap. Všichni sportovci z kraje roku potrénovali společně na Stohu ve Špindlerově Mlýnu a následně se přesunuli do Švýcarska na jednodenní trénink rychlostních disciplín.

Evropský pohár začal dvěma sobotními závody Super G. V prvním SG se z českých reprezentantů nejvíce dařilo Bambouskovi (obbsadil 5. místo v kategorii) a Lidinskému, který obsadil skvělé 8. místo, získal 112.72 IPCAS bodů a 32 bodů do evropského žebříčku. Tímto skvělým výsledkem si Mirek zajistil na lednovém MS v Itálii i účast v rychlostních disciplínách, takže se stejně jako Pavel Bambousek může na MS účastnit všech disciplín. Ve druhém Super G Lidinský vypadl, Bambousek obsadil 5. místo, Vaverka 8. místo a oba sportovci získali 45, respektive 32 bodů do evropského žebříčku.

Druhý den závodů byl na pořadu obří slalom. Obřák nejvíce sedl „slalomáři“ Bambouskovi, který získal svou první medaili v sezóně za třetí místo v kategorii monoski. Vaverka mezi stojícími lyžaři obsadil 4. místo, Lidinský vypadl ve druhém kole.

Poslední den závodů byl na pořadu slalom, do kterého nastoupili Bambousek a Lidinský. Pista byla velmi těžká, jezdilo se výhradně na zledovatělé trati, která našim sportovcům moc nesedla a oba reprezentanti vypadli už shodně v prvním kole.

Nyní čeká sportovce týdenní kemp v Krkonoších, ze kterého se přesunou do místa konání MS 2017.

výsledky závodů EP: SG1SG2GSSL

Copyright © 2017 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.