Od roku 2007 pořádáme MČR
a jediné mezinárodní závody
na území ČR

VÍCE INFO

Lyžařské středisko Panorama leží 300 km od Calgary v jihovýchodní části Britské Kolumbie. Ve dnech 28. 2. – 10. 3. 2015 hostí Mistrovství světa v alpských disciplínách, na které dorazilo 130 nejlepších hendikepovaných lyžařů z 30 zemí světa.

V reprezentačních týmech najdete medailisty z paralympijských her, světových šampionátů a vítěze světových a evropských pohárů z minulých let. V kategorii stojících budou mezi nejsledovanější bezpochyby patřit vzájemná klání bývalého reprezentanta rakouského národního A týmu Matthiase Lanzingera, který si přivodil zranění 2. března 2008 po těžkém pádu v SG na Světovém poháru v norském Kvitfjellu, obhájce zlatých medailí v DH a SG z paralympijských her v Soči Markuse Salchera a teprve sedmnáctiletého Alexeye Bugaeva, který získal v Soči dvě zlaté v SC a SL, dvě stříbrné v GS a DH a bronzovou v SG.

Počasí je nadmíru přívětivé, čistá modrá obloha a příjemné sluníčko. Zarážející je pouze teplota sněhu, který po včerejším dopoledním měření vykazoval -26 C. To je opravdu velký oříšek pro většinu servisních týmů, protože příprava lyží je pro evropské podmínky zcela odlišná.

Tratě na rychlostní disciplíny z hlediska technické náročnosti nepatří mezi nejtěžší, ale organizátoři tento faktor vykompenzovali jejich délkou. Téměř 2500 m pro DH je opravdu náročných výkon i pro zdravé závodníky. Přímý přenos ze závodů lze sledovat na http://www.paralympic.org/alpine-skiing

Jen pro informaci a zasmání. Na šampionátu jsem byl čtvrtý nejstarší ze všech závodníků. V kategorii stojících jsem byl nejstarším vůbec a nastupoval jsem s o 26 let mladším Robinem Cuchem ze Švýcarska. Nejmladší účastnicí šampionátu byla Millie Knight z Velké Británie. Je jí teprve 16 let.