Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

XIX. ročníku MČR se zúčastnili reprezentace ze čtyř zemí

V sobotu 12.března skončil XIX. ročník MČR handicapovaných lyžařů, kterého se zúčastnili reprezentanti ČR, Polska, Chorvatska a Řecka. Vzhledem k pozdnímu zařazení MČR 2011 do kalendáře IPC, tedy necelý měsíc před zahájením MČR (ČPV jsme o zařazení závodů do kalendáře IPC žádali už v záři 2010), jsme s velkou účastí ani moc nepočítali. O to víc jsme se zaměřili na bezproblémový průběh závodů, za což jsme od Adriana Bellwalda (IPC RACE Koordinator) a Wojciecha Gajewskeho (delegát FIS) sklidili slova chvály a díků. Počasí se i při pořádání letošních závodů k nám postavilo opět zády. Ve čtvrtek a pátek přišla do Rokytnice velká obleva a ideální podmínky pro sportovce, které tu panovaly takřka tři týdny, se změnily během několika minut.

 

Ve čtvrtek bylo MČR zahájeno slalomem, který v kategorii zrakově postižených vyhráli polští závodníci Anna Kosinská mezi ženami, mezi muži zvítězil Maciej Krezel. V kategorii stojících vyhrál závodník Kronosu Michal Nevrkla, v kategorii sedících Miroslav Šperk z České asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS).


V pátek byl na pořadu obří slalom. Mezi zrakově postiženými zvítězili opět polští sportovci Anna Kosinská a Maciej Krezel. V kategorii stojících zvítězil Michal Klos z Polska, mezi monolyžaři byl nejúspěšnější účastník poslední paralympiády ve Vancouveru Oldřich Jelínek z ČATHS. Pátečních závodů se účastnila jako brankový rozhodčí i Dáša Remešová z ABB, která se u nás rozhodla trávit jeden „ABBnormální den“ (jedná se o dobrovolnický program jednoho z našich dlouholetých partnerů, kdy zaměstnanci tráví jeden svůj pracovní den u partnerských neziskových organizací ABB). Krátce po závodech došlo i na předávání cen medailistům XIX. ročníku MČR za čtvrteční a páteční závod. Pozvání z oslovených poslanců přijala paní Lenka Kohoutová, která se oblasti zdravotně postižených dlouhodobě věnuje, v poslední době věnuje velkou pozornost i problematice paralympijského hnutí v ČR.

V sobotu jsme měli v původním plánu Super-G, ale vzhledem ke kvalitě trati a aktuálním podmínkám jsme se rozhodli v rámci bezpečnosti pro druhý závod obřího slalomu. Mezi zrakově postiženými ženami zvítězila Nikolina Santek z Chorvatska, mezi muži opět polský sportovec Maciej Krezel. V kategorii stojících lyžařů zvítězil polský sportovec Amadeusz Iwanowski, mezi monolyžaři zvítězil Pavel Dvořák z SK Akáda Janské Lázně.

Velký dík patří všem, kteří se aktivně podíleli na realizaci závodů, našim partnerům ze soukromé sféry, kteří nám umožnili tyto závody uspořádat (RWE a.s.) a rokytnickému Spartaku za podmínky, které nám každoročně v místním areálu vytvářejí.

Výsledky MČR 2011 najdete na stránkách IPC

Copyright © 2019 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.