Czech Dutch English German Polish Russian

Image 1 title

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Zástupci ČSTPS a ČPV se sešli, ale bohužel opět jen v PSP a u soudu

Dne 5.4.2011 proběhla v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 6. schůze Petičního výboru, která mj. řešila i situaci v paralympijském hnutí. Petenty zastupovali Jan Dostál, Vojtěch Franěk, za ČSTPS byli pověřeni jednat Radka Kučírková a Martin Kovář. ČPV zastupoval pouze výkonný předseda ČPV František Janouch, za MŠMT se jednání účastnil náměstek odboru sportu Jan Kocourek. Jednání Petičního výboru vedla za přítomnosti šesti poslanců Ing. Hana Orgoníková.

 

Na www.cstps.cz vám opět zprostředkováváme audiozáznam z jednání PV. Poslance znepokojuje nečinnost MŠMT i neochota ČPV jednat. Výkonný předseda ČPV před poslanci na přímou otázku zpravodaje „Petice za rovné podmínky všech handicapovaných sportovců“ Lenky Kohoutové jestli je ČSTPS členem ČPV odpověděl, že ČSTPS byl 19.5.2010 vyloučen za prokazatelné neplnění členských povinností směrem k ČPV. Neplacení členských příspěvků byla podle slov Františka Janoucha jedna z pěti variant, která byla pro vyloučení ČSTPS z ČPV nejprokazatelnější.

Dne 7.4.2011 se u Obvodního soudu pro Prahu 6 konalo první jednání ve věci vyloučení ČSTPS z ČPV pro nezaplacení členských příspěvků ve výši téměř 5 mil .Kč do tří dnů od obdržení výzvy. Výzvu zaslal Český paralympijský výbor poté, co se stalo pravomocným rozhodnutí Městského soudu v Praze ze dne 13.04.2010, které určilo, že ČSTPS nikdy nepřestal být členem ČPV. ČSTPS opakovaně vyzývá ČPV k jednání a má zájem řešit šestiletý spor smírem. K tomu také vyzvala před zahájením soudního jednání paní soudkyně, přičemž účastníkům řízení sdělila, že se domnívá, že žaloba je oprávněná. ČPV však požádal soud, aby o žalobě rozhodl a následně si vyžádal poskytnutí lhůty 15 dnů k doložení rozhodnutí VG ČPV o stanovení členských příspěvků pro ČSTPS v období 2005 – 2009, i přesto, že výkonný předseda František Janouch soudu osobně potvrdil, že členské příspěvky v průběhu stanovených let nebyly pro ČSTPS vyměřovány. Příští soudní jednání se bude konat dne 12. 5. 2011.

 

 

Copyright © 2019 Centrum handicapovaných lyžařů o.s.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.