Po krátké pauze po XIII. zimních paralympijských hrách se část našeho týmu vydala na závody IPC, které byly na Kühtai.

O víkendu 2. – 3.4.2022 se na Kühtai uspořádali dva závody IPC – Národní mistrovství Německa (GS, SL) a závody v kategorii WPAS (GS, SL). Do místa konání závodů jsme s ohledem na aklimatizaci vyjeli o den dřív a pátek využili k tréninku GS na svahu, kde se jely víkendové závody. Tým tvořili sportovci Petr Drahoš, Přemysl Liška, Tomáš Vaverka a trenéři Pavel Fišer, Veronika Fišerová, kterým asistoval Václav Tichánek.

Po nezdaru na ZPH v Číně si naši sportovci zlepšili sebevědomí a výsledkově se jim zadařilo. Nejvíce se dařilo Petru Drahošovi, který v obřím slalomu vyhrál v kategorii sedících jak závody NC, tak i WPAS. Další náš monolyžař Přemysl Liška obsadil 5. místo v rámci závodů NC a 4. místo na WPAS. Mezi stojícími lyžaři jsme měli zastoupení v podobě Tomáše Vaverky, který obsadil na NC 2. místo, v závodě WPAS 3. místo.

V neděli byly na pořadu dva závody ve slalomu speciál, opět v kategorii NC a WPAS. Na závodech Národního mistrovství Německa obsadil T. Vaverka 3. místo, P. Drahoš 5. místo. V závodech WPAS obsadil P. Drahoš s minimální ztrátou 2. místo, T. Vaverka 4. místo. Přemysl Liška ani jeden závod slalomu nedokončil.