O víkendu 16. - 18.2.2018 jsme v Rokytnici nad Jizerou uspořádali domácí MČR 2018. Závody jsme pořádali pod patronací International Paralympic Committee (IPC) jako národní mistrovství (NC). Záštitu nad mezinárodními závody převzal náměstek hejtmana pro řízení rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Libereckého kraje Mgr. Petr Tulpa a dlouholetý podporovatel projektu Centra handicapovaných lyžařů náměstek hejtmana Královehradeckého kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar. Závody jsme realizovali za podpory Královehradeckého a Libereckého kraje, Skupiny ČEZ, ČEPS a.s., LEVELSPORTKONCEPT s.r.o., Sklárna a minipivovar Novosad a syn Harrachov s.r.o., HEAD. Pro vítěze jsme měli připraveny medaile, které nám zajistila Nadace Preciosa.

V jednotlivých kategoriích dominovali čeští reprezentanti, pro které to byl poslední závodní test před blížícími se Zimními paralympijskými hrami v Koreji. Ředitelem závodů byl rokytnický patron, mj. juniorský mistr světa z roku 2005 ve slalomu, Filip Trejbal. FIS delegát závodů byla ikona českého lyžování paní Olga Charvátová Křížová, která na ZOH v Sarajevu 1984 získala pro ČR bronzovou medaili ve sjezdu. Do mezinárodních závodů se zapojilo necelých 30 sportovců z 10 zemí (Česká republika, Bosna a Hercegovina, Čína, Dánsko, Řecko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Turecko). V pátek účast kvůli problémům s vízy zrušil tým z Arménie.

Do sobotního slalomu bylo nahlášeno celkem 27 sportovců a závody proběhly za ideálních lyžařských podmínek. V kategorii žen soutěžilo 7 sportovkyň. Mezi zrakově postiženými uspěla Cecílie Novotná, další disciplíny ovládly v kategorii tělesně postižených ženy z Číny. Mezi stojícími lyžařkami zvítězila Qingyun Wang, v kategorii monoski Sitong Liu. Kategorie mužů byla obsazená silněji, celkem se do slalomu zapojilo 20 lyžařů. V kategorii zrakově postižených zvítězil český reprezentant Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. Druhé místo patřilo dalšímu účastníkovi ZPH Tadeáši Křížovi s trasérem Radimem Nevrlým, třetí skončil Kristian Schou Hedegaard s trasérem Visti Lindemannem z Dánska. Mezi tělesně postiženými lyžaři dominovali taktéž čeští reprezentanti, kteří budou 3.3.2018 odlétat s Českým paralympijským týmem do Koreje. V kategorii stojích lyžařů vyhrál Miroslav Lidinský, druhý skončil Mehmet Cekic z Turecka a třetí Luka Bilcar ze Srbska. Mezi sedícími lyžaři (monoski) dominoval Pavel Bambousek, druhý skončil Ionel Lungu z Rumunska a třetí Fahrudin Catovic z Bosny a Hercegoviny.

Do nedělního obřího slalomu už zasáhla i Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou, které s ohledem na doléčení nachlazení vynechaly sobotní slalom. Ve své kategorii Anna Pešková zvítězila, mezi tělesně postiženými lyžařkami vyhrály zástupkyně Číny - v kategorii stojích Jiaxin Guo, v kategorii monoski Sitong Liu. Mezi muži opět dominovali čeští reprezentanti. V kategorii zrakově postižených vyhrál Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou, na druhém místě se umístil Tadeáš Kříž s Trasérem Radimem Nevrlým a třetí skončil Kristian Schou Hedegaard s trasérem Visti Lindemannem z Dánska. Mezi tělesně postiženými lyžaři zvítězil Miroslav Lidinský, druhé místo obsadil Xinjun Chen z Číny a třetí byl Luka Bilcar ze Srbska. Stupně vítězů v kategorii monoski obsadili čeští reprezentanti. V obřím slalomu zvítězil Pavel Bambousek, druhý Pavel Dvořák a třetí Petr Drahoš.